אאא

 הבוקר (ראשון) צעיר יהודי טען כי שני צעירים ערבים ניסו לדקור אותו באמצעות סכין בעת שעשה את דרכו בצומת הגבעה הצרפתית בעיר.

הצעיר דיווח לכוחות המשטרה על שאירע. על פי התיאור שמסר לשוטרים, הצעירים הערבים נסעו על אופניים ובמהלך נסיעתם הם התקרבו לעברו ואיימו לדקור אותו. בדרך לא דרך הצליח הצעיר להניס אותם ובכך ניצל.

לוחמי משמר הגבול שחשו למקום החלו בסריקות אחר אותם נערים - על פי התיאור שמסר הצעיר, ולאחר כמה דקות הבחינו הלוחמים בשני צעירים ערבים נוסעים על אופניים באזור שמעון הצדיק לכיוון ואדי גו'ז.

הלוחמים דרשו מהם לעצור ובחיפוש על גופם נמצאה סכין התואמת את התיאור שמסר הצעיר. בחקירתם הודו החשודים, בני 16, בחשדות המיוחסים להם, ובשעה זו הם נחקרים בתחנת המטרה - מרחב קדם.

במשטרת ירושלים מדגישים כי הנוכחות המוגברת של השוטרים בשטח תימשך, המשטרה תגלה אפס סבלנות כלפי כל אירוע אלימות או הפרת הסדר ושלום הציבור ותטפל בחומרה בכל ניסיון לפגוע בביטחון התושבים.

בתוך כך חלה עליה דרמטית בביקוש של כלים להגנה עצמית בירושלים.  מדובר באקדחים, גז מדמיע ופלפל ושוקרים. על פי בעלי חנויות בירושלים, הביקוש בעיקר של אקדחים. "תראה", אומר בעל חנות בשיחה עם "כיכר השבת", "מדובר באנשים צעירים ומבוגרים כאחד שמגיעים לכאן ומבקשים לרכוש אמצעים שבהם הם יוכלו להתגבר על אותו מחבל שינסה לפגוע בהם חס ושלום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לדבריו, "העלייה בביקוש החלה עוד קודם הפיגוע בשכונת הר נוף אבל ברור שעם התרחשות הפיגוע המזוויע הזה חלה עלייה נוספת במספר המבקשים. אגב, הם לא מבקשים רק אקדחים, יש כאלה שאין להם רישיון לנשק אז הם מבקשים גז פלפל או כל דבר אחר שיכול לעזור להם".

מנהל החנות מסביר כי הביקוש חל גם אצל אותם אנשים שאינם מורגלים כלל באמצעים הללו. "מגיעים אלינו אנשים שמעולם לא ידעו גז פלפל מהו ולכן אנחנו נותנים להם הדרכה קצרה כיצד להשתמש בכלי הזה וזאת בכדי שהם יעשו שימוש לא נכון ובמקום לפגוע במחבל הם יפגעו בעצמם וקרו מקרים שאנשים התיזו גז מדמיע ובסוף גם הם סבלו מצריבות בעיניהם".

הפיגועים האחרונים העלו גם אצל בכירי המשטרה, את ההבנה כי אזרחים נושאי נשק ברישיון צריכים להיות במקומות ציבוריים כדי למנוע את הפיגועים האכזריים שעושים מרצחים מטורפים מקרב הציבור הערבי.

בשל כך הוחלט במשרד לביטחון פנים להקל בקבל רישיון לנשיאת נשק וזאת לאחר שנים שלא שונו הכללים, עוד מאז שהועבר ממשרד הפנים למשרד לביטחון פנים.