אאא

בעוד שרי האוצר של מדינות ה-G8 מתחייבות לאכיפה של הגזירות הכלכליות שננקטו על ידי האו"ם, מודיעה צפון קוריאה כי תחמש את הטילים הגרעיניים שברשותה.

מחלקת המדינה האמריקאית דורשת מהממשל בפיונג-יאנג כי יחזור לשולחן הדיונים. שרי החוץ של המדינות החברות ב-G8 מבהירות כי יאכפו את הסנקציות. ממשלת קוריאה מצידה מודיעה כי תנקוט צעדים צבאיים נגד כל איום ותראה בכך משום הכרזת מלחמה.

ההתגרות הצפון קוריאנית עוברת שוב בשתיקה ובצעדים שאין בהם ממש. מדינות מזרח אסיה כבר שוקלות את תגובתן לנוכח איומיה של צפון קוריאה, שהודיעה הבוקר כי בכוונתה להתחיל מחדש בתוכנית העשרת האורניום שלה ולהפוך את כל הפלוטוניום שברשותה לכלי נשק, אם ארצות הברית ובנות בריתה יגרמו לבידודה הבינלאומי. "לא נהסס לנקוט בצעדים צבאיים אם ארצות הברית ובנות בריתה יעזו להטיל עלינו כל סוג של חרם או מצור", נמסר בהודעה של השלטון ב´פיונג-יאנג´.

גם מדינות שנחשבו בעבר תומכות בצפון קוריאה הצביעו בעד הטלת סנקציות על המדינה הקומוניסטית. סין ורוסיה שתמיכתן המסורתית ב´פיונג-יאנג´ מנעה בעבר קבלת החלטות במועצת הבטחון של האו"ם נגד צפון קוריאה, הצביעו אף הן לאישור הסנקציות שדרשו ממשלות המערב. הסנקציות כוללות הגבלות על עסקות כלכליות וייצוא, ופיקוח על יבוא חשוד, שעלול להכיל ציוד לנשק גרעיני.