אאא

כינוס נדיר לחיזוק טהרת המשפחה התקיים אמש (חמישי) בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בהשתתפות חברי נשיאות המרכז מרן הגר"ח קנייבסקי, הגאון רבי יעקב אדלשטיין, הגאון רבי מרדכי אויערבאך נשיא המרכז, האדמו"ר מבויאן, האדמו"ר מרחמסטריווקא, האדמו"ר מזוויעהל, האדמו"ר ממודזיץ, הגאון רבי שמעון בעדני, הגאון רבי דוד כהן, הגאון רבי ראובן אלבז והגאון רבי נחום שניאורסון.

במרכז הכינוס עמדו דבריו הנחרצים של מרן ראש הישיבה שבירך את המרכז ואת פעולותיו הכבירים ועורר רבות על האחריות הגדולה שכל המקוואות בארץ יבנו על פי הוראותיהם של גדולי ישראל ללא כל שינוי, כפי שנהגו עד היום, ובפרט על כשרותן של המקוואות, וחיזק את ידי העוסקים מבלאכת הקודש.

מרן ראש הישיבה הודה לתלמידו חביבו הרב משה יהודה שניידר שליחו הנאמן והאישי במרכז הארצי לטהרת המשפחה והגדיר אותו כתלמיד חכם המתמצא הן במגוון ההלכות הקשורות לטהרה ומקוואות, והן בהיבטים מעשיים והמציאות בשטח והודה לו, על מסירותו הרבה ובקשו לדווח לרבנים על עבודתו בטהרת המשפחה.

הרב שניידר סיפר לגדולי הדור על כך שהוא מתלווה בשליחות ראש הישיבה פעמיים בשבוע לצוותי הרבנים המפקחים על המקוואות והוא נוכח לראות עד כמה חשובה עבודתם, ועל מסירותם, כאשר אחד המפקחים יצא לעבודתו בשש בבוקר, ובשמונה בערב נסע לשבע ברכות של בתו עם בגדי העבודה.

"אין להם חופשות ולא מנוחה הם עובדים בכל שעה בכדי להכשיר את המקוואות כראוי למהדרין מן המהדרין", אמר הרב שניידר וסיפר בהתרגשות על סייעתא דשמיא ונסים שהם רואים בכל יום.

הרב שניידר חשף כי ביום שלאחר העצרת האחרונה הורה מרן ראש הישיבה להכין את אוצרות מי גשמים של המקוואות ואמר כי בוודאי בזכות תפילת הרבים יבוא בקרוב גשמים, ואכן במערך הכשרות הכינו מקוואות רבים לקליטת מי גשמים, אשר התמלאו כפי ברכתו של ראש הישיבה.

מרן הגר"ח קנייבסקי הזכיר את דברי מרן החזו"א שסייע רבות למרכז הארצי ע"י שליחו רבי זעליג שפירא זצוק"ל ואמר "שזו המצוה הכי גדולה בדורנו"

הגאון רבי שמעון בעדני חבר הנשיאות, בירך וחיזק בדברים חמים את עושי מלאכת הקודש, והאריך על החשיבות ועד כמה שאפשר לפעול ולהוסיף טהרה בכל מיני דרכים והרי שמצווה זו חשובה כמו לצום ביום כיפור.

לסיום הודו הרב חיים לוי מנכ"ל המרכז והרב מרדכי קרימלובסקי סמנכ"ל המרכז, לגדולי ישראל על הזכות הגדולה שנתנו להם להיות שלוחיהם ובאי כוחם לבנות את בניין הטהרה בישראל, וסקרו בפני גדולי ישראל את פעילות הענפה כשהם מוסרים דו"ח מפורט ומדוקדק על כל הנעשה בתחום הטהרה בארץ ישראל.