אאא

לגוגל יש רכב חכם, ל-Baidu יש אופניים חכמים: ענקית האינטרנט הסינית Baidu שמכונה "גוגל של הסינים", השיקה את האופניים החכמים הראשונים. כבר לפני מספר חודשים הושקו אופניים חכמים מבית ענקית האלקטרוניקה סמסונג, אולם הפעם מדובר באמת בבשורה לרוכבי האופניים.

האופניים החכמים החדשים כוללים מגוון חיישנים שיסייעו בניטור בריאותו של המשתמש, יזהו את לחץ הדם והדופק של הרוכב. וכן יתרמו לחוויית הנסיעה שלו, ימדדו את רמת הדיווש, רמת הלחץ המופעל על הדוושות והלחץ על המושב.

האופניים יכללו גם חיישן GPS, ומגוון הנתונים שייאספו יישלחו אל אפליקציה בטלפון של הרוכב שיונח על כידון האופניים. הטלפון יוכל להיטען על ידי גנרטור שיהפוך את אנרגיית הדיווש באופניים לאנרגיה חשמלית.

חיישן ה-GPS יוכל לסייע גם באיתור האופניים, בפרט במקרה של גנבה או איבודם, אך גם אם שכחתם היכן קשרתם אותו. המערכת תופעל על ידי מערכת הפעלה ייחודית שפיתחה החברה עבור אופניים חכמות, ומוצעת בחינם לכלל החברות.

האופניים גם יכללו מערכת חברתית שתסייע בתקשורת בין הרוכבים ותמצא את הדרך הנוחה המהירה והקלה ביותר להגיע ליעד, במידה ואתם עושים שימוש באופניים כדי להגיע ממקום למקום.

אם אתם רוכבים להנאתכם, תוכלו גם להסתייע ברשת החברתית ולהתעדכן על מפגעים במסלול שבחרתם, כמו גם לקבל סיוע בבחירת המסלול הטוב ביותר בשבילכם על בסיס המידע שנאסף מהחיישנים ומהנסיעות הקודמות שלכם.