אאא

היום (חמישי) התקיים טקס המסכת לוחמי ימ"מ - יחידת העילית של משטרת ישראל ומשמר הגבול. 14 לוחמים מובחרים בלבד סיימו את הקורס המורכב. בטקס השתתפו המפכ"ל יוחנן דנינו, מפקד מג"ב ניצב עמוס יעקב, מפקד הימ"מ, מפקדי היחידה לשעבר ובני המשפחות של הבוגרים.

ההסמכה מתקיימת לאחר תקופה ארוכה בה היחידה פעלה לילות כימים במבצעים ומעצרים רגישים ומורכבים.

שיאה של הפעילות הגיע ברגע מעצרו של חוסאם קוואסמה שעל פי החשד פיקד על החוליה שחטפה ורצחה את שלושת הנערים לפני כחודש וחצי באזור יהודה ושומרון.

כוח מהיחידה הגיע באישון לילה לבית המסתור בו שהה קוואסמה במחנה הפליטים שועפט ועצר אותו. במקביל, המצוד אחרי שני הרוצחים האחרים נמשך.

בנאומו פנה המפכ"ל ללוחמים: "היום אתם הופכים לחלק מיחידה עילית. יחידה שהיא חוד החנית ליכולת ההרתעה וההכרעה של משטרת ישראל, וכפי שכבר למדנו באירועים קודמים - של מדינת ישראל כולה".

"בתקופה האחרונה, שנפרסת על פני קרוב לחודשיים, אנו מצויים במערכה לאומית מורכבת ומאתגרת. מערכה זו החלה באירוע החמור והמזוויע של פיגוע חטיפה ורצח שלושת הנערים - גלעד, נפתלי ואייל, זכרונם לברכה, שבעקבותיו החל מבצע "שובו אחים", ובמהלכו הימ"מ,היחידה המצוינת הזו, על בסיס ממצאי המשטרה, עצרה את מי שעל פי החשד היה המתכנן והאדריכל של המעשה הנפשע".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מפקד מג"ב ניצב עמוס יעקב ציין: "במאמצכם העיקש הבאתם למעצרו של ראש החוליה של חוטפי שלושת הנערים. בזכותכם, אנו מוכיחים לאויב שהזרוע הארוכה של כוחות הביטחון תגיע לכל מקום שיידרש ואין אתגר שלא נוכל לו".

בהתייחסו לאירוע ציין מפקד הכוח שפיקד על מעצרו של קוואסמה סנ"צ ש': "מעצרו של חוסאם קוואסמה התאפשר לאור מידע איכותי ומדויק של שירות הביטחון הכללי. הכח פרץ לדירת המסתור במחנה הפליטים שועאפט, ועצר אותו".

לדבריו, "זוהי אבן דרך מרכזית בהגעה אל שאר חברי החוליה. כוחות הביטחון , מיום החטיפה ועד היום, ביצעו מאות מעצרים על מנת לסגור מעגל עם חוליית המרצחים. אין לי צל של ספק שכוחות הביטחון יגיעו גם אליהם, ויביאו אותם לדין על הפשע הנתעב".

הימ"מ היא יחידה משטרתית מיוחדת אשר מתמחה בלוחמה בטרור וחילוץ בני ערובה, ונחשבת לאחת היחידות הטובות בעולם מסוגה. מרבית מפעילותה של היחידה נותרת חשאית ותורמת באופן ישיר לביטחון המדינה.