אאא

"צוק איתן" בעזה: רגע לפני ששערי הגבול נפתחו והכוחות הקרקעיים נכנסו אל תוך הרצועה, החיילים כולם עברו תדרוך ממפקדיהם. התדרוך כלל בין היתר מילות תמיכה ועידוד, ולקראת מה הם הולכים בזמן המבצע הקרקעי.

בתדרוך שערך מפקד פלוגה ללוחמיו לקראת הכניסה לפעילות הקרקעית ברצועת עזה נאמר: "אני לא צריך להסביר לכם למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים. אנחנו פה כדי לעשות את מה שהתאמנו עליו כל הזמן ובשבילו התגייסנו - להגן על מדינת ישראל ולאפשר את זכות קיומה באופן חופשי".

מייד אחר-כך, פתחו כוחות צה"ל את שערי הגבול, ואחד המפקדים הבכירים אמר להם בקשר הצה"לי: "כאן קודקוד. אנו יוצאים למבצע לפגיעה בחמאס על מנת להשיב את השקט לאזרחי ישראל. העם בגבכם, בחזית אל מול מחבלי החמאס והג'יהאד. סומך עליכם, בטוח ביכולתכם, צאו להתקפה. בהצלחה. סוף".

צה"ל החל אמש (חמישי) במימוש מדרגת הפעולה הבאה במדרג הפעולה העולה של מבצע "צוק איתן", אליו יצא צה"ל על רקע ירי הרקטות הנרחב ליישובי הדרום. הפעולה היבשתית הינה ממוקדת ומטרתה סיכול תשתיות הטרור ברצועת עזה. בשלב זה של המבצע פועלים בשטח רצועת עזה כוחות חי"ר (חיל רגלי), שריון, הנדסה, ארטילריה ומודיעין בשיתוף פעולה עם זרועות האוויר והים ובסיוע השב"כ וגורמי ביטחון אחרים, בהובלת פיקוד הדרום.

במהלך המבצע שהחל לפני ימים אחדים, ביצע צה"ל תקיפות אינטנסיביות של יעדי טרור ברצועה. מתחילת המבצע נתקפו 2438 מטרות טרור ברצועת עזה, ביניהן מעל ל-940 משגרים וכ-181 בתים המשמשים לפעולות טרור. כמו כן, בוצעו כ-211 תקיפות מנהרות טרור ברחבי הרצועה. מתחילת המבצע בוצעו למעלה מ-145 יירוטים של כוחות "כיפת ברזל" כנגד רקטות שכוונו לריכוזי אוכלוסין.