אאא

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו ממשיך בהיערכות לקראת שנת השמיטה וניצל את יום ט"ו באב, מהימים האחרונים לנטיעות עד שנת השמיטה, לרדת לשטח ולשוחח עם החקלאים.

הרב הראשי שוחח עם החקלאים, שמע את צורכיהם ועמד על ההתמודדויות שיש להם בשטח עם כל הנושאים הביורוקרטיים הנדרשים מהם לקראת שנת השמיטה.

הרב לאו צפה בהליך גידולי חסה באמצעות מים - מהלך שיכול להימשך גם בשנת השמיטה מאחר ולא מדובר בגידולי קרקע ושוחח עם החקלאים הנמצאים בשלבים שונים של עיבוד השדות ועצי הפרי.

במהלך הסיור, קיים הרב לאו פגישה נוספת עם נציגי הרבנות ומשרד הדתות העוסקים בנושא השמיטה וביקש מהחקלאים להצטרף לישיבה לומר את דבריהם מניסיונם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב הראשי אמר לחקלאים כי למצוות השמיטה יש מעלות עצומות שמאפשרות לנו לשים לב אחת לכמה שנים מיהו הבעלים האמיתי של הקרקע, והוא הקב"ה, ולזכור שלא רק מדובר באדמה - אלא במשהו רוחני יותר עבורנו.

"אנחנו רוצים לעשות מאמץ שתישאר חקלאות יהודית במדינת ישראל גם לאחר שנת השמיטה - אבל תוך שימת לב בכך שנדע את המעלה הגדולה של השמיטה שמגנה על העם והארץ", אמר הרב לאו.

הרב הראשי דוד לאו אמר עוד לחקלאים כי פרסם לפני חודשים ספורים את הכללים של הרבנות הראשית לקראת השמיטה וארבעת האפשרויות העומדות בפני החקלאים, וקרא להם להצטרף ללגיונו של מלך בהשבתת הקרקעות ובשמירה על מצוות השמיטה.