אאא

אם חשבתם שמדפסות תלת מימד נועדו על מנת להדפיס מחשקי פלסטיק פשוטים, וגם זה ל'גיקים' המכורים לטכנולוגיות חדשות, נאס"א כבר לימדה את העולם שממש לא, כאשר הציגה לראשונה חלקים מטיל בליסטי מסובך במיוחד, אשר הודפסו בעזרת מדפסות תלת ממדיות מיוחדות.

אך כעת לוקחת חברה חדשה בשם Local Motors, את טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד לשלב הבא, כאשר הציגה לראשונה את Strati, רכב שלם אמיתי אשר הודפס כולו בעזרת מדפסת תלת ממדית מיוחדת. 

הרכב יכול להגיע למהירות של כ-40 קילומטרים לשעה, והוא מונע בעזרת צמד סוללות חשמליות מיוחדות, אשר מאפשרים לו לגמוע מרחק של 120 קילומטרים ללא הטענה. למרות זאת, בינתיים הוא אינו מאושר לשימוש בארצות הברית, שם הוא מיוצר, אך המפתחים מקווים לעבור בקרוב את מבחני הרישוי ולהפוך אותו לרכב מסחרי שינוע בכבישי העולם.

Strati, אשר מורכב מ-49 חלקים בלבד, לעומת עד 6,000 ברכבים רגילים. מיוצר בטכנולוגיה מיוחדת שפיתחו בחברה, כל זאת תוך כ-44 שעות בלבד מרגע התחלת ההדפסה. הרכב מיוצר מפולימרים מורכבים, בשילוב של סיבי פחמן ייחודיים, אשר מקנים לרכב חוזק כמו רכב רגיל.

בחברה כאמור מקווים להפכו לרכב מסחרי, והם שואפים להתחיל לשווק אותו לציבור הרחב כבר בעוד כשנה ומחצה, באמצע שנת 2016. על פי החברה, מחירו צפוי לעמוד על בין 18,000 דולרים ל-36,000 דולר ארה"ב.

אנחנו עדיין לא הבנו האם אפשר לבטל את ההדפסה באמצע(...), אם אתם יודעים שתפו אותנו בטוקבקים.