אאא

לקראת הפסקת אש בסוריה? לפי הדיווחים מהמדינה, הטבח עדיין נמשך.

למרות הנסיונות הבלתי פוסקים של מזכ"ל האו"ם לשעבר קופי אנאן לנסות ולהביא ל'רגיעה' בין כוחות המורדים לבין צבאו של אסד. ולמרות ההתחייבות של השלטון לנצור את הנשק, גם היום המשיך הקטל בסוריה.

לפי הדיווחים בתקשורת הערבית, - במהלך מתקפות של הכוחות הנאמנים לשלטונו של אסאד על הערים חומס דמשק ודרעא - נהרגו אתמול והיום עשרות בני אדם.

מזכל האו"ם לשעבר אנאן התייחס לאי הרגיעה ואמר במסיבת עיתונאים שקיים: "אני קורא לצדדים הנלחמים להפסיק את האלימות בהתאם לסיכומים". עוד ציין אנאן כי לדעתו אין צורך בתנאים מוקדמים בשביל להשיג הפסקת אש בין הצדדים.

ב"צבא סוריה החופשית" הגיבו אמש לאלימות הנמשכת מצד משטרו של אסד ואמרו כי אם השלטון לא ינצור את נשקו ב48 השעות הקרובות, המורדים ישובו לפעול.

בתוך כך בשעות האחרונות פורסם ברשת הטלויזיה הסורית הרשמית כי כוחותיו של אסד יפסיקו מחר את הפעולות הצבאיות כנגד המורדים במדינה. בהודעה צוין כי לאחר שכוחות הביטחון הסורים הצליחו לגבור על "כנופיות הטרור" במדינה, הוחלט להפסיק את המתקפות מחר בבוקר, בנוסף ציינו הגורמים כי למרות הפסקת הפעילות, כוחות המשטר ישארו דרוכים וישובו לפעול במקרה בו יותקפו אנשי המשטר.

צפו בתיעוד ממה שנקרא "לקראת הפסקת אש" אצל הסורים