אאא

בבית ראש הממשלה נערך אמש (שלישי) מפגש של חוג התנ"ך בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו. הרבנים הראשיים לישראל, הראשל"צ רבי יצחק יוסף והרב דוד לאו.

מדובר בפעם הרביעית שמתקיים חוג התנ"ך, על שם שמואל בן ארצי ז"ל.

במהלך החוג התמקדו האישים והמשתתפים בפרשה האחרונה של ספר 'דברים', פרשת "וזאת הברכה".

ראש הממשלה פתח את החוג עם הפסוק: "וַיַּעַל מֹשֶׁה מֵעַרְבֹת מוֹאָב אֶל הַר נְבוֹ רֹאשׁ הַפִּסְגָּה אֲשֶׁר עַל פְּנֵי יְרֵחוֹ וַיַּרְאֵהוּ ה' אֶת כָּל הָאָרֶץ אֶת הַגִּלְעָד עַד דָּן.". ובהמשך כתוב: "וַיֹּאמֶר ה' אֵלָיו זֹאת הָאָרֶץ אֲשֶׁר נִשְׁבַּעְתִּי לְאַבְרָהָם לְיִצְחָק וּלְיַעֲקֹב לֵאמֹר לְזַרְעֲךָ אֶתְּנֶנָּה הֶרְאִיתִיךָ בְעֵינֶיךָ וְשָׁמָּה לֹא תַעֲבֹר. וַיָּמָת שָׁם מֹשֶׁה עֶבֶד יְהוָה בְּאֶרֶץ מוֹאָב עַל פִּי ה'".

"משה רבנו לא יכול היה להיכנס לארץ המובטחת ואנחנו כאן זוכים בזכותו ובזכות המאבק של עמנו להיות כאן, בנחלת אבותינו, ואנחנו מברכים על כל רגע. זו זכות גדולה מאוד לקרוא את הספר הכביר הזה ולדעת שאנחנו מממשים את מה שהקב"ה ציווה על עמנו. העובדה שזו נחלתנו ושאנחנו כאן, אחרי שעברנו והגענו, קוראים את הדברים האלה היום, ויודעים שאנחנו נשאר כאן לעד,  כך אנחנו מקיימים את הצוואה".

בהמשך דבריו שלח נתניהו ברכה למרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף: "בהזדמנות זו אני רוצה לשלוח ברכת החלמה מיוחדת לרב עובדיה יוסף באמצעות בנו, הראשון לציון, ואני בטוח שאני מדבר בשם כולנו".

בסיום החוג העניק הגר"י יוסף לראש הממשלה את ספרו החדש 'ילקוט יוסף' על הלכות חג הסוכות.

בנימין ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהו
שולחן הכבוד
שולחן הכבוד
הבן, יאיר נתניהו
הבן, יאיר נתניהו
שרה נתניהו
שרה נתניהו
הראשל"צ הגר"י יוסף
הראשל"צ הגר"י יוסף