אאא

צה"ל חשף הלילה כי מטוסים זעירים ללא טייס שהיו בטיסה מעל לעיר צור צילמו את הבית שהתפוצץ בסמוך לעיר צור שבלבנון ותוך כדי כך הביאו הוכחות ברורות כי המקום שימש כמחסן טילים ואמצעי לחימה של החיזבאללה שמיהר להגיע למקום בתוך דקות מעטות מן הפיצוץ והחל להבריח את הטילים ואמצעי הלחימה האחרים למאגר אחר בלבנון.

הלילה התיר צה"ל לפרסם את צילומי המזל"טים ובהם נראים לוחמי החיזבולה כשהם מחישים לבית משאיות גדולות ומוציאים מבין שרידי המקום את הטילים שלא נפגעו. אלו הועברו למחסן אחר של הארגון בכפר דיר קנון א-נהר.

בסרט הוידיאו שאותו אנו חושפים גם כאן, נראים אנשי החיזבאללה כשהם סוגרים את אזור הפיצוץ, מקרבים את המשאיות לבית ומכניסים לתוכם את הטילים. המזל"טים עקבו אחרי המשאיות עד שהגיעו למקום הטמנת הטילים בביתם החדש. כל אותו זמן לא נראו עדיין אנשי האו"ם וצבא לבנון בשטח, וכאשר הגיעו כבר סיימו המחבלים להבריח את כל שנותר במקום אחרי ההתפוצצות שנגרמה ככל הנראה מהתפוצצות של טיל.

ישראל תובעת עתה מהאו"ם שיפתחו בחקירה על הימצאות נשק של החיזבולה במקום אסור. בירושלים רומזים שהמחבלים מחזיקים בדרום לבנון כ-300 מאגרים חשאיים כמו זה שהתפוצץ אתמול בצור ולפני ארבעה חודשים בכפר אחר, חירבת סאלים, מדרום לליטאני.