אאא

הנהג שדרס מפגין חרדי בסוף השבוע עדיין לא נתפס, אבל בעוד המשטרה ממשיכה לחפש אחריו, היום אנחנו מקבלים תיעוד לדריסה נוספת של מפגינים, הפעם מהלילה החולף, שמתפתחת גם לקרב רימונים ונפצים, והכל - לעיני המצלמות.

האירוע החמור התרחשה הלילה בשכונת גאולה שבירושלים, במהלך הפגנות ועימותים בין החרדים למשטרה. החרדים ניסו למנוע את נתיחת גופת הגבר שנרצח אמש בדקירות סכין. במהלך ההפגנה ניתן לראות בבירור נהג מונית שעבר בסמוך למפגינים, ולפי עדי ראייה ניצל את ההזדמנות לפגוע במפגינים.

התיעוד, שהגיע לערוץ 2 מאנשי האתר החרדי "חדשות 24", מראה כיצד נהג המונית לא מאט כאשר הוא מבחין במפגינים. להיפך, ניתן לראות אותו מאיץ ופוגע בשלושה מפגינים. שניות אחר כך הוא נמלט מהמקום. רק במזל השלושה נפצעו באורח קל בלבד.

אך הדרמה לא הסתיימה שם. הצילומים מוכיחים (גם אלו שפורסמו הלילה, בלעדית בכיכר השבת) כי מה שאירע ברחובות ירושלים היה לא פחות מקרב של ממש. בעוד הרוחות סוערות והאש מתלהטת, ניתן לראות איך מתוך טנדר משטרתי מושלך רימון הלם. החרדים דואגים להשיב מלחמה שערה - וזורקים נפצים לעבר השוטרים.

במקביל, החרדים מספרים על אירוע דריסה נוסף, שלא נקלט במצלמות. בפשקווילים שהופצו ברחבי הבירה, מדווח על "ניסיון רצח מס´ 2 על ידי מפקדי הגיסטאפו הציוני". המודעה מספרת כי במהלך אותו הלילה, ניסה אברך לעצור בגופו את העברת גופת הנרצח לאבו כביר ונעמד מול "שריונית משטרתית".

בפשקוויל מפורט עוד כיצד "קלגסי המשטרה המשיכו בדהרה מטורפת, והאברך נתפס בשארית כוחותיו בסורגי השריונית". על פי המודעה, האברך נפל לאחר 200 מטרים ונדרס, "ובעודו מתבוסס בדמו, הגיע מכונית גיסטאפו נוספת שדרסה אותו בשנית".