אאא

ההתבצרות הסתיימה במבצע חילוץ מפואר: בשעות הצהריים אתמול (רביעי) התלוננה תושבת אשקלון כי גיסה מתבצר בדירתה בעיר, כשבתה בת ה-9 איתו בפנים.

כוחות גדולים של משטרה מיהרו אל בניין המגורים, ומצאו את הגבר, כבן 40, ככל-הנראה מעורער בנפשו, כשהוא מתבצר בדירה בקומה הרביעית והאחרונה של הבניין.

צוות משא ומתן של המחוז הדרומי של המשטרה שהגיע למקום החל במשא ומתן עם החשוד ממרפסת דירה סמוכה. האיש לא ביקש דבר ממשי ודיבר באופן לא ברור.

במהלך המשא ומתן עם המשטרה דיבר עם החשוד על משיחיות ודת. המשטרה גייסה איש מו"מ דתי ששוחח עם המתבצר על ענייני דת וקבלה וכך יצר אצלו תחושת הזדהות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לאחר כשעתיים, במהלכם הציג האיש את הילדה כשהיא בריאה ושלמה כאשר היא לא הייתה נתונה בסכנה לאורך הדרמה, החליטו במשטרה להזעיק את הימ"מ המתמחים באירועים מסוג זה.

צוות הימ"מ נערך לפריצה, התמקם בגג הבניין מעל הדירה בה התבצר האיש, ובתוך שניות ספורות מרגע הינתן ההוראה פרץ אל הדירה והשתלט על האיש.

בתיעוד וידאו מיוחד מהאירוע נראים שוטרי הימ"מ משתלשלים בחבלים מגג הבניין אל מרפסת הבית והחלונות הסמוכים, כאשר אחד הלוחמים ירה רימון הלם בסמוך אל האיש ובכך שני לוחמים נוספים השתלטו עליו.

השוטרים עצרו את החשוד וחילצו את הילדה כשהיא בריאה ושלמה.