אאא

ביישוב תקוע שבגוש עציון נחנך מגרש טניס חדש. באירוע השתתפו שר החוץ אביגדור ליברמן ושר התיירות סטס מיסז'ניקוב אשר לקחו חלק במשחק הראשון במגרש החדש. שר החוץ ליברמן הדגיש את חשיבות פיתוח האזור וציין כי היעד הבא הינו הקמת כביש שיחבר בין גוש עציון לים המלח. 

שר החוץ ליברמן אשר ידוע כשחקן טניס מובהק, בדרך כלל מתאמן במגרש בגבעת רם בירושלים. השר הודיע כי בעקבות פתיחת המגרש בתקוע הוא יתחיל לשחק קרוב לבית (השר גר ביישוב נוקדים בסמוך ליישוב תקוע בו הוקם המגרש החדש).

באירוע, הדגיש שר החוץ את חשיבות פיתוח האזור וציין כי היעד הבא הינו הקמת כביש שיחבר בין גוש עציון לים המלח. כעת קיים טוואי של דרך באורך 14 קילומטר בין גוש עציון לים המלח אך דרך זו אינה מאפשרת נסיעה של כלי רכב ויש צורך בפיתוח תשתיות וכביש.

סגן ראש מועצת גוש עציון משה סויל הדגיש כי "הקמת כביש גוש עציון-ים המלח יהווה בשורה של ממש עבור תושבי גוש עציון ותושבי ירושלים אשר יוכלו להתחבר במהירות רבה לאזור ים המלח".

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל מציין כי "איזור גוש עציון נמצא במרחק של כ-20 קילומטרים בלבד מים המלח. פיתוח תשתיות וכביש יאפשר לקרב בין אזור ירושלים וגוש עציון לים המלח ומדובר בקידום משמעותי עבור התיירות והפיתוח של האזור".