אאא

ימים לפני ראש השנה ההולך וקרב, מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי קרא לביתו את הרב אריה לורי יו"ר ארגון החסד העולמי 'יד עזרא ושולמית' ובקש לזכות במצוות הצדקה בערב יום הדין.

בתיעוד מרגש שהגיע לידי 'כיכר השבת' נראה מרן הגר"ח קנייבסקי תורם מכספו האישי לקופת הצדקה המיוחדת של 'יד עזרא ושולמית'.

כזכור כפי שדווח לראשנה ב'כיכר השבת', בשבוע שעבר הגיעו אנשי ארגון 'יד עזרא ושולמית' לביתו של הגר"ח קנייבסקי וזה הדריך אותם כיצד לחלק את הצדקה: "לחלק סל שווה ערך לכמות גדולה יותר של משפחות עדיף מלחלק סל מושקע יותר לכמות קטנה פחות של משפחות" אמר הרב לאנשי הארגון.

תחילה נשאל הגר"ח קנייבסקי על-כך שהארגון מחלק מדי שבוע כ-4,000 סלי מזון למשפחות נזקקות ובתקופת החגים, החלוקה מגיעה לכ-15 אלף סלי מזון.

"האם עלינו להתמקד בפחות משפחות ולתת להם סל מכובד יותר ועזרה יותר ממשית או לחלק לכמה שיותר משפחות בצורה שווה", שאל יו"ר הארגון הרב אריה לורי.

רבי חיים קנייבסקי השיבו לאלתר כי מן הראוי לעזור לכולם בצורה שווה ולסייע לכמה שיותר משפחות נזקקות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב אריה לורי, הוסיף ושאל באשר לפעילות קירוב בני הנוער. "הצרה הגדולה היום היא לאו דווקא בבני נוער אלא גם בבנות הנוער. היכן להשקיע את המשאבים והכוחות, בבני הנוער או דווקא בבנות הנוער", נשאל רבי חיים והשיב גם בזה כי יש להשקיע בכולם בצורה שווה.

לאחר מתן התשובות וההוראות לראשי הארגון על הדרך בה ינהגו, הרים מרן הגר"ח קנייבסקי את תרומתו עבור המגבית השנתית לארגון החסד, ובירך בחמימות את ראשי הארגון שתשרה הברכה וההצלחה בכל מעשה ידיהם.

בתוך כך, לקראת הימים הנוראים וחגי תשרי נערכים בארגון 'יד עזרא ושולמית, לחלוקת למעלה מ-15 אלף סלי מזון למשפחות נזקקות בעלות של 350 שקלים לסל. סלי המזון מכילים מוצרי מזון בסיסיים לבית, שפע פירות וירקות וכל אשר דרוש כדי לשמח את לב המשפחות הנזקקות לעריכת החג בצורה מכובדת וניאותה.

מלבד חלוקת סלי המזון, בארגון החסד מארגנים ערבי חיזוק לנוער הישראלי. באירוע סליחות מיוחד שארגנו ב'יד עזרא ושולמית' השתתפו המוני בני נוער, שביקרו במעונו של מרן הראשון לציון הגר"ע יוסף, שמעו דברי חיזוק וקבלו את ברכת מרן הגר"ח.

 ניתן לתרום ליד עזרא ושולמית ב3949*