אאא

קור עז וגשמי ברכה פוקדים החל מסוף השבוע את רוב אזורי הארץ כאשר במרבית המקומות נערכו בעיריות וברשויות המקומיות מבעוד מועד על מנת למזער נזקים כאשר ראשי המערכות העירוניות דאגו לשיפור מצב הכבישים ולשיקום התשתיות כדי לאפשר לחיים להימשך כסדרם גם בימי החורף.

בעיריית בני-ברק אמנם דיווחו במהלך השבוע שעבר כי הם נערכים לקראת הגשמים, מתגברים את מספר העובדים ומעמידים את הצוותים העירוניים בכוננות אלא שלמרבה הפלא הבוקר (ראשון) כבכל שנה הוצפו רחובות מרכז העיר כאשר נזקים של ממש נגרמו להולכי הרגל ולבעלי החנויות.

רחוב רבי עקיבא ליד מתחם דובק הוצף ואזרחים רבים תושבי העיר שהלכו ברחובות התלוננו כי לא ניתן לחצות את הכביש וחלקם אף החליקו או מעדו בשל הגשמים העזים והתחזוקה הלקויה של המדרכה.

ברחוב ירושלים נוצרה שלולית ענק במרכז הכביש כשהמים החלו לדלוף אל תוך החנויות הסמוכות כשחלקם התמלאו מים ובעליהן נאלצו להשליך חלק מהסחורה שנרטבה אל האשפה.

בשיחה עם אחד מבעלי המכולות באזור הוא נשמע הבוקר כעוס במיוחד: "התרענו בפני העיריה כי תעלות הניקוז ישנות ובלויות ואינן יכולות לעמוד בעומס הגשמים כשהדבר עלול לגרום לנזק חמור לשטחי המסחר באזור אך איש לא שמע לפנייתנו".

לדבריו, כעת אין עם מי לדבר, שעה שראש העיר נסע לחופשה בארה"ב והעיר נראית כמו ונציה. "אנחנו משלמים ארנונה יקרה ולא מגיע לנו השירות הזה", כעס בעל המכולת.

גם א', אברך תושב האזור התלונן כי בשל הסערה נאלץ לאחר לכולל. "לקחתי את הילדים כמידי יום לגן ולחיידר אולם לא יכולנו לעבור את הכביש", רטן האברך.

גורמים בעירייה אומרים מנגד כי זה דבר טבעי. "קורה שלמשך כמה דקות מוצף מים, וכעבור זמן קצר מסדרים את זה", הם טוענים.