אאא

לפני שנתחיל, נרגיע את כל מי ששאל אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו - מי מעז לבצע את מבחני הריסוק על המכשירים החדשים והיקרים להחריד. נספר לכם שרוב אלו שמבצעים את המבחנים הללו, מקבלים מאפל את המכשירים בדיוק בשביל המטרה הזו.

אחרי שהורדנו את מפלס הרחמים על אלפי הדולרים שמתבזבזים במהלך מבחני הריסוק או 'מבחני הנפילה' כפי שנהוג לכנותם, נמשיך אל המבחנים החדשים. שהפעם לא רק מעמידים למבחן את האייפונים החדשים, אלא גם בודקים איזה ממכשירי הדגל של אפל, סמסונג ו-HTC יישבר ראשון.

בסרטון שצילמו באתר "TechSmartt" נבדק הנושא והתוצאות די הפתיעו. הפעם, החזיקו כל המכשירים מעמד כמעט עד לסוף המבחנים, כאשר רק אייפון 6 חטף שבירה בקצה המסך באחד השלבים המוקדמים. אך כשהגיעו הטלפונים לשלב הסופי, בו נזרקו המכשירים מגובה של כשלושה מטרים, התרסקו כל המסכים, כשהם מותירים גם נזק קוסמטי למכשירים.

נציין כי התוצאות תלויות מאוד במשטח עליו ייפול הסמארטפון שלכם, כמו כן אם המכשיר ייפול על המסך, או על הפאנל האחורי, שלרוב לא יזיק לטלפון שלכם. בכל מקרה אנחנו ממליצים לכם בחום להגן על המכשירים היקרים בשכבות הגנה מאסיביות, וכל המרבה הרי זה משובח. 

אלא, שמבחני הריסוק הם אינם הדרך היחידה בה זוכים אייפונים חדשים לגמרי לפגוש את אביהם הרוחני, סטיב ג'ובס. בזכות העובדה שנפילה למים הם גם כן נזק לא פשוט למכשירי הטלפון החכמים, דאגו ב-TechSmartt גם לבדוק כמה זמן יחזיק האייפון 6 במים.

אחת מהטענות שהיו נגד המכשירים החדשים של אפל, אייפון 6 ואייפון 6 פלוס, היא העובדה שאפל לא דאגה להגן על המכשיר מפני מים, כמו חלק מהמתחרות שלה.

הדבר יצר טרנד חדש, בדיקות עמידות למים. בבדיקה המצולמת ניתן לראות כבר מהשניות הראשונות שהאייפון לא ממש בנוי לשחות עם כרישים. כאשר בועות מתחילות לצאת בכל החורים שבאייפון 6, מה שאומר שהאוויר באייפון פינה את מקומו למים ההרסניים.

למרות זאת, האייפון הצליח להחזיק מעמד כמעט דקה שלמה, לפני שהמסך שלו החל להשחיר. לאחר שניות ספורות נפח האייפון 6 את נשמתו הדיגיטלית באופן סופי. אלא שכאן נכונה לבודק הפתעה, מבזק המצלמה החל לפעול ברציפות, כך שבמקום משקולת נייר ממש יקרה, נותר לבודק פנס קצת גדול ומאוד יקר.