אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לכוחות הביטחון על החג השקט שעבר על ישראל, אך שכח להודות לבורא עולם.

"ראשית", פתח ראש הממשלה את דבריו, "אני רוצה להודות לחיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל ושוטרי מג"ב וכל נשות ואנשי זרועות הביטחון שלנו על החג השקט והשלו שעבר על עם ישראל בכל חלקי הארץ, בחוצות הערים, בחיק הטבע".

"זה לא דבר מובן מאליו כשמסביב ייהום הסער, הוא באמת הומה", הוסיף נתניהו, "אנחנו שומרים על ישראל, אי של שלווה ושקט וביטחון, והדבר הזה הוא תוצאה גם של מדיניות שקולה ואחראית שאנחנו מנהלים וגם של פעולה מאוד מקצועית ומאוד נחרצת של כל זרועות הביטחון, שרק חלק ממנה ידוע לציבור".

נתניהו המשיך ואמר כי "השילוב של שני הדברים הללו - מדיניות מפוכחת, אחראית, שקולה, ופעילות מקצועית, ביטחונית, ברמה הראשונה - השילוב הזה מביא לנו את השקט הזה. אנחנו פועלים כדי שהוא יימשך ככל שהדבר תלוי בנו".

ראש הממשלה הוסיף בדבריו לברך את עם ישראל: "בהזדמנות הזאת אני רוצה לברך גם את שרי הממשלה וגם את עם ישראל כולו בגמר חתימה טובה ובשנה טובה. שנה טובה ושנה בטוחה, זה הדבר הראשון".

"הדבר השני הוא שחלק מהשקט הזה הוא גם קשור בפעולה של משטרת ישראל להוריד את מפלס הפשע, והיום אנחנו נשמע סקירה של מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, על המשך ירידה במפלס הפשיעה, זה דבר מאוד מבורך. אני רוצה לברך אותו ואת משטרת ישראל, ואני רוצה גם לברך אותך, ידידנו השר לביטחון פנים, איציק אהרונוביץ'. הרי הדברים הללו יש להם כיוון, מגמה, מדיניות - ואתה מוביל אותה, הממשלה תומכת בה. אנחנו נשמע את הפירוט של הפעילות, ולא פחות חשוב - של התוצאות. אנחנו נמדדים בסוף בתוצאות בכל תחום".

"תודה רבה, שנה טובה", סיים ראש הממשלה.