אאא

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, ביקר היום (שלישי) במרכז ההיערכות לשלג של העירייה ובחן את המוכנות העירונית לקראת השלג הצפוי בסוף השבוע.

ברקת נפגש עם מפעילי מפלסות השלג, עם נהגי מפזרות המלח ועם צוותי השלג העירוניים והביע שביעות רצון מהיערכות העירונית לקראת השלג.

"עיריית ירושלים משלימה את היערכותה לקראת השלג. שלג בירושלים הוא חגיגה לירושלמים ולמבקרים הרבים שמגיעים לראות את העיר הכי יפה בעולם צבועה בלבן. אנחנו מקווים שהשלג לא יאכזב,  בעיקר את ילדי ירושלים שנרגשים, מחכים ומצפים לו", אמר ברקת.

עיריית ירושלים מעמידה בכוננות כ-100 מפלסות שלג, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים. בנוסף, הכינה העירייה 90 טונות מלח לטיפול בשלג.

במידה ויירד שלג תתבצע תחילה עבודת פילוס בצירים הראשיים, למתן מענה לכוחות החרום וההצלה.

ברקת הנחה לתגבר את הסיורים כדי לאתר דרי רחוב ואנשים בסיכון, אשר עלולים להימצא בסכנת חיים בעקבות הקור העז, ולאפשר להם קורת גג.

אגף הרווחה בעירייה והחטיבה לקידום נוער נערכים לסייע לנזקקים, לקשישים ולבעלי צרכים מיוחדים, בקורת גג, ציוד חם, שמיכות ותנורים.

בהתאם למזג האוויר תקיים העירייה, בשיתוף גורמי החרום, הערכת מצב לגבי קיום הלימודים בבתי הספר והודעה על כך תינתן במידת הצורך מחר בבוקר. כמו כן הרכבת הקלה צפויה לפעול כסדרה. מוקד העירייה 106 יפעל במתכונת מתוגברת והעירייה תפעיל חמ"ל עירוני במשך 24 שעות.

לתושבי הבירה מומלץ:

לבדוק תקינות מערכת החימום - בעיקר אלה המחייבות אוורור, לוודא איטום גגות ופתחים (חלונות ותריסים), לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות. בנוסף לגיזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום, חשוב לחזק אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות.

יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה או לעוף כגון עציצים/אדניות, ריהוט ושלטים. בנוסף, יש להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים  שנערכם עליהם שלג מחשש קריסה. הציבור מתבקש, להשאיר עם רדת הטמפרטורות, ברז מים חמים מטפטף למנוע התפוצצות צינורות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הציבור מתבקש להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית, לשמור על ערנות, זהירות בנהיגה ובתנועה בצירים ולהימנע ככל הניתן מנסיעה בצירים.

הסערה צפויה להיות חזקה וקרה. תיתכן קפיאה של צירי התנועה ולכן הציבור מתבקש להימנע ככל האפשר מנסיעות שלא לצורך.

הסערה צפויה להיות לכל אורך סוף השבוע ואנו ממליצים לציבור להצטייד במזון וציוד חם.

חשוב לציין כי העירייה תבצע הערכות מצב בהתאם למזג האוויר ותעדכן את היערכותה במידת הצורך בכלי התקשורת.