אאא

לאחר שנים רבות של עבודות, בניית גשרים וחציבת מנהרות, נערך היום (שני) טקס פריצת המנהרה האחרונה בקו הרכבת המהירה בין ירושלים לתל אביב.

בטקס השתתפו, בין השאר, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ. "פריצת המנהרה כאן בערי ירושלים היא פריצת דרך במלוא מובן המילה" אמר נתניהו, "היא מבטאת את היכולת לדבוק בחזון רב שנים ולהגשים אותו במלואו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות".

נתניהו הוסיף, "אני מאמין שהיא מוסיפה נדבך חשוב ומרכזי למהפכה התחבורתית האדירה שמתרחשת בשנים האחרונות ברחבי המדינה ביוזמת ממשלת ישראל. היא גם עתידה להזניק קדימה את ירושלים, לחזק את הנגישות ולקרב אותה למרכז הארץ, להקל על אפשרויות ההתניידות, התעסוקה, המגורים, לאורך כל הציר שמוביל לירושלים מתל אביב ובחזרה".

לדבריו, "מעל הכול יש בטקס הזה כדי ללמד שהחלום של בניית הארץ, של הפרחת הארץ, הוא חי וקיים, תוסס ונושם. אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה ועכשיו אנו באמת בונים אותה. אנחנו מגנים עליה - כפי שראינו בקיץ האחרון - ואנחנו מפתחים אותה בלי הפסקה, בין המערכות ותוך כדי המערכות - כי זוהי מערכת חיינו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אנחנו פורסים מסילות לאורכה ולרוחבה של הארץ, בנוסף עליהן אנו סוללים כבישים, בונים מחלפים ומקימים גשרים ומנהרות. לא מקימים מנהרות טרור כמו אויבנו אלא מנהרות שמאפשרות חיים, צמיחה וקידמה".

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס

נתניהו הוסיף, "אנחנו איבדנו בתאונות דרכים בתקופת קיומה של מדינת ישראל, יותר אנשים ממה שאיבדנו בכל מלחמות ישראל. הצער והכאב על כל אחד שמקפח את חייו הוא זהה. האובדן הוא זהה. בשנים האחרונות אנחנו רואים ירידה תלולה במספר הנפגעים והחללים בתאונות דרכים, ומרכיב ראשון במעלה זה השיפור הדרמטי בנתיבי התחבורה שלנו - הם יותר פתוחים ויותר מהירים, וזה חרף העובדה שאוכלוסיית ישראל גדלה ושמספר כלי הרכב גדל. בכל בדיקה סטטיסטית יש ירידה תלולה ואני מברך על כך שהיא גם תימשך".

"היעד הסופי הוא לאפשר נסיעה מהירה רצופה ובטוחה, מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום", אמר נתניהו, "לצד מיצוב כוחנו במישור הצבאי והביטחוני אנחנו נחושים לקדם מניפה רחבה של תחומים נוספים כמו התחבורה שכולם יחד מחזקים מאוד את עוצמתנו הלאומית ואני מאמין שאולי גם יום אחד המסילות הללו תתחברנה גם למרחב שסביבנו, יחצו את הירדן, יחצו מזרחה, זה עוד חלום רחוק, יש כמה מכשולים בדרך, במזרח ובצפון וגם בדרום".

צילום: חיים צח, לע"מ