אאא

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ הכריז ביום שלישי בלילה על תרגיל פתע ברמת הגולן, ביחידות הסדירות של צה"ל במערך האש, במטרה לדמות תרחיש של מלחמה בצפון ולבדוק את המוכנות של הצבא.

מנהל התרגיל וקצין התותחנים הראשי, תא"ל רועי ריפטין, אמר במהלך התרגיל כי "אנחנו כצבא צריכים להיות ערוכים בכל עת לאירוע כזה. התרגיל הפעיל את כל כוחות מערך האש, מראש הפירמידה ועד אחרון החיילים. חלק מהכוחות הופעלו בזמן חופשה, וחלקם בעת תעסוקה מבצעית בגולן ובאזור יהודה ושומרון. חלק מהאיכות בתרגיל הנוכחי הוא בכך שריכזנו את הכוחות על-ידי מסוקים, פרט לאמצעי התחבורה הקונבנציונאליים".

"אני מרוצה מאוד מהתנהלות היחידות- הכוחות היו מוכוונים היטב. תרגול בהיקף גודל כזה לא היה מספר שנים במרחב הגולן, ועמדנו בהישגים הנדרשים אשר הצבנו אותם לעצמנו מראש", הסביר תא"ל ריפטין, "מטרתו של תרגיל הוא ללמוד, ואנו נדע להפיק לקחים ולשפר את יכולתנו. בסך הכל הכשירות של הכוחות טובה מאוד".

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, סייר בשטח, עקב מקרוב אחר התרגיל ואמר כי "המוכנות שלנו היא דבר קריטי. אנחנו לא יודעים איזה סוג של אתגר עומד בפנינו, מתי ואיפה - ולכן כל אחד צריך לשאול את עצמו מה הוא צריך לעשות כדי לפגוש את האתגר הבא בצורה המוכנה ביותר".

"רמת הגולן הולכת ומתעוררת והמציאות יכולה להתדרדר במהירות רבה, בעיקר בגלל מה שקורה בסוריה", אמר הרמטכ"ל.