אאא

חום צפוי היום בת"א: בתחילת יום המסחר תחול הפקיעה של האופציות ליוני על מדד המעו"ף ומדד הבנקים, זאת על רקע העליות החדות בהן הסתיים אתמול המסחר בת"א, כאשר מדד המעו"ף זינק ב-2.1% לרמה של 857 נקודות ומדד הבנקים שהוביל את העליות זינק ב-3.1% וננעל ב-795 נקודות, לאחר שהבנק הבריטי, ברקליס העלה את ההמלצתו לסקטור הבנקאות בישראל.

באסיה מתנהל הבוקר המסחר בעליות חדות. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים כבר בשעה מוקדמת זו על פתיחה חזקה בוול סטריט.

השוק יחפש כיוון לאחר שאמש נסגר המסחר בוול סטריט במגמה מעורבת לאחר, שכצפוי, הותיר שם הפדרל ריזרב את הריבית ברמתה האפסית בין 0% ל-0.25% תוך שהוא מדגיש כי "הואט קצב ההתכווצות של הכלכלה האמריקנית" וכי האינפלציה אינה מהווה איום בשלב זה.

תל אביב תמשיך להיות מושפעת מהדו"ח שפרסם אמש ארגון ה-OECD בו הוא צופה כי כלכלת ישראל תרשום צמיחה שלילית של 2% ב-2009 ותחזור לצמיחה קלה של 0.2% בלבד ב-2010. להערכת הארגון אליו מעוניינת ישראל להשתייך, בשנה הנוכחית, הצמיחה בישראל תהיה שלילית בשל המיתון העולמי שיפגע ביצוא הישראלי. היצוא מישראל צפוי לרדת השנה ב-25% ואילו בשנה הבאה הוא ייעלה ב-2.6% בלבד.