אאא

הרב שי פירון, שר החינוך החדש שיושבע היום, יצטרך לטפל בין השאר עם היכנסו לתפקידו באחד מאהנושאים הקרובים לליבו: החינוך המיוחד. 13 עמותות המפעילות מוסדות לחינוך מיוחד בהן לומדים אלפי תלמידים עם לקויות שונות הגישו אתמול (א') עתירה בנושא לבית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים.

העותרים דורשים לבטל את ההחלטה לפיה התקציב המיועד לטיפולים פרא-רפואיים יקוצץ בשיעור של בין 15% ל-30%.

העמותות, באמצעות עו"ד בעז פייל ממשרד עורכי הדין יגאל ארנון, טוענות כי הקיצוץ אמור להיות רטרואקטיבי בשל הוצאות שהוצאו כבר מתחילת שנת הלימודים. בין הטיפולים שיקוצצו: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת – כולם חיוניים לקידומם של התלמידים בחינוך המיוחד. ההחלטה לפי העתירה, מביאה לקיצוץ של כ-13 מיליון שקל.

בין העמותות שהגישו את העתירה - על"ה – עזר לילד המיוחד, "אוהל שרה" מרכז לחינוך ולשיקום הילד המיוחד ודרך התורה – חינוך ועתיד.

העמותות, המאוגדות באמצעות "פורום הארגונים לחינוך המיוחד", טענו כי ההודעה שקיבלו בפברואר ממשרד החינוך תפסה אותן לא מוכנות, שכן פעילות העמותות מבוססת על מדיניות משרד החינוך בשנים עברו ולכן כבר חתמו על הסכמים מחייבים עם נותני השירותים הפרא-רפואיים.

ההודעה של משרד החינוך אמרה כי תקציב שעות המיועד לטיפולים פרא-רפואיים ואשר מועבר לכיתות ותיקות יופחת ב-15% ואילו התקציב המועבר לכיתות חדשות יקוצץ ב-30%.