אאא

מעצרים בקהילת 'שובו בנים-נחמת ציון': שבעה מבכירי קהילת 'שובו בנים' נעצרו הבוקר (שני) על-ידי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים, בחשד לעבירות של הלבנת הון ומרמה בכספים של נכסים של המוסד בעיר.

שישה מהעצורים הם תושבי העיר החרדית ביתר עילית והשביעי תושב החומה השלישית בשכונת מאה שערים בירושלים.

לדברי המשטרה, העצורים חשודים כי במהלך החודשים האחרונים עסקו בהלבנת הון ומרמה בכספים של נכסים של מוסדות הקהילה.

השבעה נחקרים כעת במשרדי היחידה המרכזית ובמשטרה מדגישים כי צפויים מעצרים נוספים.

יצוין כי בראש העצורים נמצא אחד מבכירי הקהילה ומי שמחזיק בכוח הכספי של שובו בנים.

בשבוע שעבר נחשף ב"כיכר השבת" מכתב שנשלח ממשרד המשפטים למוסדות 'נחמת ציון - ברסלב' (שובו בנים), ובו נשלל אישור הניהול התקין של העמותה לשנת 2013, וכן נשלחה התראה למנהלי המוסדות לקראת פירוק, וזאת בין היתר לאור חשש כבד כי צירוף חברים חדשים לעמותה נעשה בניגוד לחוק. 

במשרד המשפטים הודיעו ל'שובו בנים' כי אל המשרד הגיעה פנייה לפיה הוחלפו לאחרונה חלק גדול מחברי העמותה, תוך שימוש באיומים, כאשר בנוסף דווח על כך שהעמותה פועלת בכדי לממש את נכסיה ולהבריח אותם שלא כדין. 

עוד נטען בפנייה, כי נחמן ברלנד, בנו של הרה"צ אליעזר ברלנד, ניסה לכאורה להוציא במרמה כספים מהעמותה, בסיועו של מר ערן הוכברג, כאשר בעבר נעשה - כביכול בהוראתו של נחמן ברלנד, ניסיון להחתים את הרב אליעזר ברלנד על הסכם העברת נכסים לידיו של ערן הוכברג, מההסכם עלה כי הוכברג העביר במשך השנים סכומי עתק למוסדות. 

משרד המשפטים אף התריע כי באם לא תינתן תגובה לשאלות עד ה-19 לחודש, (אוגוסט), הרי שתיעשה פניה לבית המשפט בבקשה לפרק את העמותה.