אאא

מזל-טוב לאלעד. העיר החדשה והקטנה עומדת בעוד שבועות ספורים לקבל אל תיבות הדואר שבה, מקומון חדש: 'קול-העיר – אלעד'. המקומון החדש, מבית 'קו עיתונות דתית', יצא-לאור כבר בשבועות הקרובים, ויצטרף לשני המקומונים האלעדיים הקיימים, 'קוראים אלעד' ו'חדשות אלעד'.

אלא שמה שמעניין יותר, הינם האשמות המו"לים של העיתונים הקיימים, כי השבועון האלעדי החדש, הינו לא פחות מפרי יוזמתו של עובד בכיר בעירייה, ושל ידידו - חבר בכיר במועצת העיר, שנתן את הגיבוי הכלכלי הדרוש. הסיבה, כך ע"פ המו"לים, הינה חיזוק השפעתם בעיתונות המקומית בעזרת העיתון החדש, זה שיסור למשמעתם.

אולם המו"לים המקומיים, שבעי הקרבות בעיר שסועת הקרבות לא מתכוונים לוותר למתחרה החדש, כמו גם ליזמיו, והם כבר מבטיחים: "שום תועלת פוליטית לא תצמח ליזמים מהעיתון החדש". הם גם בטוחים במעמדם ומכריזים: "העיתונים הקיימים יישארו הדומיננטיים באלעד, והם שימשיכו להוביל את דעת הקהל בעיר".

הרקע למתח הגדול, הינה העובדה הידועה, כי ל'מקומונים החינמונים' ישנו נתח שוק מוגבל ביותר, כאשר אף בעיר גדולה כבני ברק, ישנו בקושי רב צידוק לקיומם של שני עיתונים. כניסתה של רשת בעלת השפעה רבה במשרדי הפרסום למרחב המצומצם של אלעד, עלולה לגרום לטלטלה רבתי בשוק הפרסום המקומי.

אבי רוזן, עורך רשת 'קו עיתונות דתית' מגיב על הטענות בביטול: "המדובר ביזמה ישנה נושנה, שנבחנת מדי כמה שנים, וכעת הגיעה לבשלות. בסיס הרעיון הינה העובדה כי בעיר אלעד מחולק גם כך עיתון 'קול העיר בני ברק', ומאחר ומדובר במספר עותקים המודפס בכל מקרה, ובתוכן שמלבד החדשות המקומיות, זהה לשאר עיתוני הרשת, הרי שאין בהוצאת העיתון החדש משום הוצאה חריגה. בשבועות האחרונים ביצענו בדיקת כדאיות כלכלית, ונתקבלה החלטה עקרונית להוציאו, וזאת ללא שום קשר לכל גורם אחר בעיר".

ב'קו עיתונות דתית' אף מוסיפים, כי זהו אינו מהלך יוצא דופן של פתיחת עיתון חדש, ובתקופה הקרובה צפויים עוד כמה עיתונים חדשים מבית היוצר של הרשת, לראות אור בערים ובשכונות החרדיות ברחבי הארץ.