אאא

רבנות ירושלים תפתח מחלקה שתספק תעודות כשרות לחנויות הבגדים בעיר - כך חשף היום (חמישי) הרב אליהו שלזינגר, הרב הפוסק של המועצה הדתית ברבנות ירושלים.

בראיון ליומן הצהריים של רדיו 'קול חי' עם אלעד קיסנט, הסביר הרב שלזינגר שהמטרה היא הענקת תעודות כשרות לחנויות בגדים, בדיוק כמו שנותנים תעודות כשרות למסעדות וחנויות לממכר אוכל.

"יש יבואנים או משווקים שמדפיסים בתוך החליפות נקי מחשש שעטנז כאשר אין אף אחד ואין שום גוף שעומד מאחורי הדברים", מסביר הרב שלזינגר את הצורך בתעודות כשרות.

"מתוך בדיקה מדגמית שעשינו בהרבה מאוד מהחנויות מתברר שאנשים פשוט הולכים בחליפות אסורות באיסור לאו מן התורה שחז"ל אומרים שמי שלובש בגד שעטנז אין תפילתו מתקבלת", הוסיף הרב שליזנגר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הבעיה היא, מסביר הרב שלזינגר, "כאשר אנשים קונים חליפות אין להם שום מושג מהיכן הגיעו החליפות. ודרך אגב החליפות היום מגיעים גם מסין, גם בהונג קונג, מכל מיני מקומות בעולם וגם אם היו מגיעים מכאן גם-כן צריך להיות פיקוח".

"כל מה שאנחנו מבקשים", אומר הרב שלזינגר, "שיהודי שנכנס לקנות בגד, גם אם זה בגד לאשתו וגם אם זה בגד לילדים אני רוצה שהוא יבקש תעודת כשרות".

לדברי הרב שלזינגר, "זה בדיוק כמו שאדם לא נכנס למסעדה אם הוא לא רואה תעודת כשרות. אני הייתי רוצה שאנשים לא יכנסו לחנות של בגדים או חליפות בלי שיראו תעודת כשרות או לפחות אולי תעודת כשרות על חברה מסוימת שהיא זאת שמייצרת חליפות".