אאא

בשבוע הבא לאחר תענית תשעה באב ייצאו ילדי החיידרים כמו גם בחורי הישיבות ואברכי הכוללים לחופשת "בין הזמנים" של שלושה שבועות. תלמודי תורה רבים מקיימים במהלך חלק מהחופש קייטנות מיוחדות כדי להשאיר את הילדים במסגרת חינוכית מסוימת עם פיקוח ובקרה חינוכית.

בתלמוד-תורה 'אבני שלמה' שבנשיאות הגאון רבי שמואל אויערבך תתקיים החל משבוע הבא קייטנה לבנים, שמארגן המתנ"ס הקהילתי, כשבמודעות שפורסמו נכתב כי יהיו אטרקציות ופעילויות לילדים כמו גם פעילות חווייתית באנגלית.

אלא שכאן החלה הסערה. לטענת גורמים ב"דגל התורה" יש טעם לפגם בקיום אותה פעילות באנגלית וזאת משום שהדבר נעשה כחובה מטעם משרד החינוך. לדבריהם, הקייטנה מקבלת תקציבים מעיריית ירושלים דרך המנהל הקהילתי בשכונה וזאת בתנאי שיערכו פעילויות באנגלית.

ואכן במנהל הקהילתי בהר נוף בראשו עומד אדם חרדי סירבו לתוכניות וויתרו על התקציב וזאת לאור הוראתם של רבני השכונה והסכמתו של מרן הגראי"ל שטיינמן.

לדברי גורם במנהל ששוחח עם "כיכר השבת" בתחילה חשבו שם לאשר את התוכנית. "אמרנו לעצמינו מה רע בחצי שעה לימודי אנגלית בקייטנה, אולם לאחר שראינו את המגמה ואת 'רוח המפקד' המגיעה מלמעלה, הבנו שמדובר בניסיון להכניס מהדלת האחורית לימודי אנגלית ויותר מכך לילדים החרדים וזאת דרך המנהלים הקהילתיים והקייטנות - תוכנית שבעבר שר החינוך שי פירון העלה מעל גבי השולחן וכעת עלולה לצאת אל הפועל".

"באותו שלב", אומר הגורם, "הורו רבני השכונה שלא להסכים לכך בשום פנים ואופן והכריעו כי מדובר בפריצת גדר".

מנגד, דווקא בת"ת אבני שלמה בשכונת גבעת שאול הנמצא בנשיאותו של הגר"ש אויערבך ומסונף למנהל הקהילתי כן תתקיים הקייטנה לילדי הת"ת שתכלול את הפעילות באנגלית וזאת בתקצוב המתנ"ס הקהילתי ובארגונו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדברי גורמים המעורים בנעשה, דעתם של גדולי ישראל המתנגדים ללימודי ליב"ה במערכות החינוך החרדית לא היתה אף פעם נגד לימודי אנגלית בקייטנות.

"קודם כל יש להדגיש כי מדובר רק בפעילות באנגלית ושנית מדובר במסגרת של קייטנה ומה ההבדל אם הילדים משחקים, שוחים בבריכה או משתתפים בפעילות חווייתית כזו או אחרת. מדובר בימים של כיף וכל ת"ת בוחר לנצל אותם איך שנוח לו כשאין כל פסול בפעילות בשפה האנגלית או בכל שפה אחרת", הם אומרים.

גורם בהנהלת הקייטנה אומר בתגובה ל"כיכר השבת" כי הקייטנה זכתה לאישורו של אחד הרבנים המפורסמים המכהן כמו"צ בשכונת גבעת שאול שהוא המפקח רוחנית על הקייטנה.

הגורם מוסיף ומסביר כי הרב שנתן את אישורו נימק זאת בכך שאין כל בעיה שהילדים ילמדו אנגלית במהלך הקייטנה, בזמן הזניח כפי שנדרש ממפעילי הקייטנה.

המודעה על הקייטנה
המודעה על הקייטנה