אאא

יממה לאחר אירוע הירי לעבר משפחה חרדית בגן המשחקים בשכונת "רמת שלמה" בירושלים, המשטרה ממשיכה לחקור את האירוע ובעיריית ירושלים לא שוללים כי מדובר באירוע על רקע ביטחוני.

אריה קינג, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הביטחון, אומר הבוקר (ראשון) בשיחה עם "כיכר השבת" כי להערכתו החשוד בביצוע הירי הוא בן מיעוטים תושב אחת השכונות הערביות הסמוכות.

"אני מעריך שמה שמקשקש ונובח זה כלב ומי שיורה על יהודים ובורח לתוך שכונה ערבית, זה כנראה ערבי שביצע את הירי", טוען קינג.

לדברי קינג, האירוע לא הפתיע אותו. "זה לא צריך להפתיע אף אחד מאיתנו ביודעינו שבשכונות הערביות ההתנהלות ואכיפת החוק מצד המדינה היא קטסטרופלית וכמעט אינה קיימת ובעצם בשנים האחרונות השכונות הללו הפכו למקום יציאת מחבלים, ברצותם פוגעים בשכונת רמת שלמה או ברמות ופוגעים ביהודים ונמלטים".

מחזיק תיק הביטחון אומר כי הבעיה מתחילה ומסתיימת בכך שאין תחנות משטרה בשכונות הערביות, מה שגורם לתושבים לצאת ולירות ביהודים ללא פחד ומורא: "אני קראתי למשטרת ירושלים לפעול להקמת תחנות משטרה בשכונות הערביות. לא ברור לי למה כל תחנות המשטרה בירושלים ממקומות בשכונות יהודיות. אין תחנה אחת בשכונה ערבית. שום דבר הוא לא מתכון או קסם שיכול להיפסק אבל זה דבר הכרחי. משטרת ירושלים נכנסת לשכונות ערביות רק במקרים חריגים והתחושה היא שמדובר בשטח הפקר ולצאת ולפגוע ביהודים זה דבר פשוט".

בעקבות האירוע, עזרא ברגר, מנהל המינהל הקהילתי אמר אמש ל"כיכר השבת", כי התושבים חוששים לשלומם: "האירוע הזה לא מוסיף לשלווה בעיר אלא מוסיף מתח רב בקרב התושבים. חווינו בעבר זריקת בקבוקי תבערה אבל אני יכול ומר לך שישנה חרדה בקרב תושבי השכונה אך התושבים לא ממהרים לעזוב את השכונה".

"זה לא רק תושבי שכונת רמת שלמה", אומר קינג בהתייחסו לתחושת הפחד בקרב התושבים, "אני כמחזיק תיק הביטחון בעירייה נפגשתי בחודשים האחרונים עם תושבים מכל השכונות ואני אומר שהמצב לא ייחודי לרמת שלמה. הפאניקה קיימת, תושבים בשכונת ארמון הנציב חוששים ללכת ברחוב בשעות הלילה, כך גם בגבעה הצרפתית. זורקים בקבוקי תבערה".

"למעלה משלוש מאות יהודים חיים בפחד. עיריית ירושלים הבינה שיש כאן בעיה ביטחונית למרות שאין בסמכותה ועניין הביטחון קשור למשטרה, הוחלט לתקצב דברים שאינם בסמכותה כמו מצלמות אבטחה, ניידות של שוטרים בשכר ופקחים של העירייה. מדובר על מיליוני שקלים שהעירייה מוציאה ואני קורא לציבור לגלות ערנות במיוחד בשכונות התפר", מוסיף קינג.

עם התרחשות האירוע, התושבים שטענו כי התבצע לעברם הירי, סיפרו כי הוא בוצע ממרחק של עשרות מטרים. בסריקות שנערכו במקום אותרו 12 תרמילים של כלי נשק. החקירה בעניין נמשכת וכל כיווניה נבדקים.