אאא

מחקר חדש מגלה כי במקביל לירידה המשמעותית במשקל, ניתוח לקיצור הקיבה עלול לגרום לשלל תופעות לוואי וביניהן, שינוי בחוש הטעם והריח. 

המחקר שהתפרסם בכתב העת הרפואי Obesity surgery, כלל 103 מטופלים מבריטניה שעברו ניתוח מעקף קיבה, בו הקיבה קטנה והמעי הדק מתקצר (Roux-en-Y).

מתוכם, 97% דיווחו על שינוי בתיאבון שלהם, וכ-75% מהמטופלים אמרו כי פיתחו רתיעה של ממש ממזונות מסוימים. שליש נמנעו מצריכת עוף, בקר, כבש, נקניקיות ובשר. כ-12%הפסיקו לאכול עמילנים כמו אורז, פסטה, לחם ועוגות, ממוצרי חלב כמו שמנת, גבינה וגלידה ומביצים. 3% נרתעו מירקות, 3% מפירות ו-1% משימורי דגים.

73% מהמטופלים דיווחו כי חשו בשינוי במיוחד בטעמים מתוק וחמוץ. שינויי טעם הבולטים ביותר היו אצל מטופלים שאכלו עוף, בקר, בשר צלוי, כבש, נקניקיות, דגים, מזון מהיר, שוקולד, אוכל שומני, פסטה ואורז.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

42% מהמטופלים הצביעו גם על שינוי בחוש הריח.

לפי ממצאי החוקרים, מטופלים שחוו שינוי ביחס שלהם לגבי מזונות מסוימים, הפחיתו בממוצע כ-8 קילו יותר לאחר הניתוח, בהשוואה למנותחים שטעמם נותר כשהיה.

המחקר אמנם איתר קשר בין הניתוח לשינוי בחושים, אולם לא הצליח להסביר זאת. לדברי ראש צוות החוקרים, ד"ר ליסה גרהם, יתכן כי השינויים בטעם ובריח מתרחשים בעקבות שינויים בהורמונים המופרשים במערכת העיכול ובמוח.

ניתוחי קיצור הקיבה זוכים לפופולריות רבה בישראל ובכל שנה מתבצעים כ-4,000 ניתוחים מסוג זה בבתי החולים בארץ. עם זאת, שיעור התמותה בניתוחים אלה עומד על שניים-שלושה חולים על כל אלף מנותחים.