אאא

הילרי קלינטון, מי שתתמודד ככל הנראה  בבחירות הבאות לנשיאות ארצות הברית, יוצאת לקרב הגנה על המדיניות הישראלית, וטוענת כי היחס העולמי כלפי ישראל אינו הוגן. את הדברים היא אמרה בראיון למגזין The Atlantic. 

"אני חושבת שישראל עשתה מה שהיה עליה לעשות בתגובה לירי הרקטות. לישראל יש זכות להגן על עצמה. הצעדים שהחמאס נקט לשיגור רקטות, לבניית מתקני פיקוד ושליטה ולחדירה במנהרות לאזורים אזרחיים, הפכו את התגובה של ישראל לקשה"

"גם אנחנו" טענה קלינטון, "שניסינו להיות זהירים ככל האפשר בפגיעה במטרות כדי למנוע פגיעה באזרחים, עדיין עשינו שגיאות. אני לא מכירה אומה, לא משנה מהם הערכים שלה שאינה עושה טעויות, בסופו של דבר האחריות על חמאס".

"אפשר לראות תגובה בינלאומית עצומה נגד הזכות של ישראל להגן על עצמה והדרך שבה ישראל מגנה על עצמה" אומרת קלינטון. "התגובה אינה במקומה ואינה הוגנת. אי אפשר לזלזל באנטישמיות, במיוחד לנוכח מה שקורה כיום באירופה. יש יותר הפגנות נגד ישראל ובהיקפים גדולים לעומת הפגנות נגד רוסיה אחרי שזו כבשה חלק מאוקראינה, או סיוע לבדלנים שהפילו מטוס אזרחי. כך שמשהו אחר קורה כאן".

"מה שאני אומרת לאנשים זה שאם הייתי ראש ממשלת ישראל, הייתי רוצה שליטה על הביטחון. עם מה שקורה בסוריה ובעיראק, זהו איום אחד גדול. כך שראש הממשלה נתניהו לא יכול לעשות את זה במצפון שלם".

"אם זה היה יצחק רבין או ברק במקומו - ודיברתי על זה עם אהוד ברק - הם היו דורשים רמה של ביטחון לתקופה" אמרה קלינטון באשר לדרישות הביטחון של ישראל בנוגע לשיחות המו"מ המדיני עם הפלסטינים.