אאא

התרסה בבית הכנסת: לקראת מצעד התועבה שייערך בעוד כשבוע בעיר תל אביב, הפיקה עיריית תל אביב קליפ מתריס שצולם לא פחות ולא יותר בבית הכנסת הגדול בעיר, זאת למרות התנגדות אנשי בית הכנסת לערוך במקום צילומים של סצנות שהמסרים העולים מהן נוגדים את רוח היהדות.

גורמים חרדים בעיר, השמיעו ביקורת חריפה כנגד ההחלטה לצלם את הקליפ במקום. יצחק נאמן, יו"ר הנהלת בית-הכנסת, אמר ל"כיכר השבת" כי לא היה מעודכן על צילום הקליפ עד שחזה בו במו עיניו בעת שעסקו הצלמים בהפקתו.

"אנחנו היינו במקרה בבית-הכנסת וראינו במצלמות שלנו שיש אנשים על המרפסת" סיפר נאמן, "יצאנו למרפסת לראות וראיתי בחורה שעומדת בין שני עמודים ומצלמים. שאלתי אותם, 'סליחה, מי אתם ומה אתם עושים כאן?'. הם השיבו 'מי אתה ומה אכפת לך מה אנחנו עושים?'. אמרתי להם 'אני מנהל בית-הכנסת ואני לא רוצה לראות אתכם כאן ושלא תצלמו'".

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
מתריס, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי (גילי יערי, פלאש 90)
הגדלה

"הם המשיכו בצילומים", מספר נאמן. לדבריו, משהבין כי אלו לא יתפנו מרצון - החליט להזמין את המשטרה, "אמרתי לאחד העובדים שלי שיזמין משטרה ועובדי ההפקה גרמו לזמרת לעזוב את המקום. המשטרה הגיעה די מהר. הסברתי להם את המצב אבל זה שצילם היה כבר למטה ברחוב. הסברתי לשוטרים שהצלם התחצף".

יו"ר בית-הכנסת מבקש להבהיר את אשר התרחש על פי גרסתו: "הצילומים לא נערכו בתוך בית-הכנסת אלא במרפסת, זה לא היה בידיעתנו ולא רצינו בכך. אפילו התעמתנו איתם ובסופו של דבר הזמנו את המשטרה. אני משטרה? אנשים במדינה עושים מה שהם רוצים. שאלתי את הצלם, 'שאלתם? ביקשתם רשות?' הוא צעק עליי. טוב שהפרענו להם באמצע ואז הם הפסיקו לצלם".

שי כרם, מנהלה של הזמרת שצולמה לקליפ אמר בתגובה ל"כיכר השבת": "מי שיש לו בעיות שיפנה לעירייה, זה לא בעייה שלנו. מדובר בקליפ של עיריית תל אביב. בית-הכנסת הוא של כל תושבי תל אביב ולאף אחד אין בזה חלק יותר משל מישהו אחר. הקליפ הוא בחסות העירייה ומי שיש לו בעיה שיפנה אל העירייה".

מעיריית תל אביב לא נמסרה תגובה.