אאא

קמפיין החרד"קים (חרדים קלי דעת) נגד החיילים החרדים המשרתים בצה"ל הוא כמו התעמולה הנאצית, כך השווה היום (שני) קצין בכיר בצה"ל בדיון בכנסת.

ועדת המשנה למשאבי אנוש והכשרות בצה"ל בוועדת החוץ והביטחון קיימה היום (שני) דיון על הדה לגיטימציה שנערך ברחוב החרדי לחיילים החרדים המשרתים בצה"ל ששיאו בקמפיין החרד"קים שגרר לא אחת אף אלימות פיזית ומילולית נגד החיילים.

במהלך הדיון, אמר תת אלוף גדי אגמון, ראש חטיבת תכנון ומטה כוח אדם באגף כוח אדם בצה"ל, כי זו תופעה שהולכת וגוברת. לדבריו, "מדובר במערכת תעמולה מתוכננת ומתוזמנת וחסרת תקדים נגד חיילי צה"ל חרדים במטרה לפגוע והוקיע את אלה המשרתים בצה"ל".

"התופעה והסגנון הם חמורים ביותר", הוסיף אגמון, "ודומים לסגנון של ה'דר שטירמר'".

לדברי אגמון, עד כה התקבלו דיווחים על כ-80 מקרים בהם הותקפו חיילים חרדים במקומות שונים בארץ, בין היתר בבני-ברק, בירושלים, במודיעין עילית, בבית שמש ועוד, כאשר מדובר על מקרים של יריקות, זריקת אבנים, ריסוס כתובות, חיתוך צמיגים ועוד.

מנגד, נציגת המשטרה אמרה במהלך הדיון, כי למרות מקרי התקיפה הרבים, עד כה פתחה המשטרה רק שלושה תיקים בנושא, בשל חששם של החיילים החרדים המותקפים להתלונן.

יו"ר הוועדה, ח"כ עומר בר לב (העבודה), התייחס היום לנושא ואמר כי "תהליך האצת גיוס החרדים לצה"ל באמצעות חוק, יוצר מתחת לפני השטח מתח רב בתוך החברה החרדית. אסור לנו להשלים עם תופעות בהן נוכחנו לאחרונה של התנכלות לחיילי צה"ל החרדים שהחליטו לקחת חלק בנשיאה בנטל. עלינו להבטיח שצה"ל והמשטרה משקיעים את מירב המשאבים ומבטיחים את שלומם של החיילים החרדים ואת יכולתם לנהל אורח חיים על פי השקפת עולמם".