אאא

בזמן שבתנועת ש"ס עוד לא נפלה ההכרעה לגבי זהותו הסופית של המועמד שיתמודד מטעמה לתפקיד הראשון לציון, הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת המתמודד לתפקיד ונתמך על-ידי הציונות הדתית עורך בתקופה האחרונה סבב משמעותי דווקא בבתיהם של גדולי ישראל.

ל"כיכר השבת" נודע כי בחודשים האחרונים הגיע הרב אליהו למעונם של כ"ק האדמו"רים מגור ומויז'ניץ ואמש (רביעי) ביקר בביתו של האדמו"ר מצאנז בנתניה כשהוא שוהה במחיצתם זמן רב.

מקורביו של הרב אליהו סרבו לומר אם האדמו"רים העניקו את תמיכתם, אולם ציינו כי הוא זוכה לתמיכה רחבה מכל שדרות הציבור - הן הדתי לאומי והן החרדי.

לדבריהם, המתקפה של היועץ המשפטי יהודה ווינשטיין נגדו רק חיזקה אותו. "הציבור מבין שזו מתקפה מכוונת נגד הדת היהודית ולא אישית נגדו", אמרו.

בנוסף, נודע ל"כיכר השבת" כי הרב שמואל אליהו ביקר בשבוע שעבר במעונו של האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא בנהריה וקיבל את ברכתו.

בתוך כך, הרב שמואל אליהו שוחח עם הרב אברהם יוסף רבה של חולון וחיזק את ידיו בעקבות ההכפשות נגדו וחקירת המשטרה.

לפני כחודש, ביקר הרב שמואל אליהו במעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי ולאחר שסיפר כי קיבל את תמיכת הגר"ח, הבהירו בני הבית כי קיבל את ברכתו של הרב להצלחה בלבד.

מועמדותו של הרב שמואל אליהו שנויה במחלוקת, בעקבות פסיקותיו והתבטאויותיו נגד הערבים. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אף צפוי להוציא בימים הקרובים חוות דעת משפטית נגד הרבנים אברהם יוסף ושמואל אליהו המתמודדים לתפקיד הרב הראשי לישראל לפיה לא יוכל להגן על בחירתם בפני בג"ץ, וזאת בכפוף לשימוע שיערוך לרב אליהו.