אאא

החל מאמש נחשפים מאות אלפי גולשים באתר ynet למופע אימים דמגוגי ואנטי יהודי במובהק, המכונה בשם "פרויקט הצינוק" למען שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, שאתמול מלאו חמש שנים לנפילתו בשבי החמאס.

למי שטרם הספיק להתוודע למיזם המטומטם, נחסוך ממנו את המעבר המיותר לאתר ynet ונספר בקצרה על כך שמדובר בעשרים וארבעה מגה-סטארים מכמה תחומים המקיפים את חיינו בארץ השסועה והמפולגת הזאת. בניהם: עיתונאי דתי (חנוך דאום - שבין היתר נמצא ביחסי ידידות קרובים עם בני הזוג נתניהו), מנחה טלוויזיוני, פליט תוכנית ´ריאליטי´, שחקנים ושחקניות, כדורגלן, שבוי מלחמה בדימוס, מאמן אישי (קאוצ´) זמרים, שני ראשי שב"כ (שהאחד מהם שהה בחו"ל בליל הרביעי בנובמבר, עת יגאל עמיר הצליח לעקוף את סידורי הביטחון בכיכר מלכי-ישראל דאז ולרצוח את יצחק רבין ז"ל ראש-הממשלה).

כל אחד מהנ"ל נכנס בתורו לחדר הצינוק המדומה שהוקם באולפני הרצליה, בכדי לקבל שעת חסד של מונולוג ישיר לצופה התמים שליבו יוצא לנוכחת מצוקתה האנושית של משפחת שליט, או לאוזניו של ראש הממשלה האכזר ביותר שידעה ישראל מעולם - בנימין נתניהו.

למען הגילוי הנאות, אציין כי אינני נמנה על חסידיו של מר בנימין נתניהו, ראש-הממשלה. עודני מחזיק בדעה שהאיש שעומד בראשות הממשלה לא יציב, חמקמק, לחיץ ומוכשר באותה המידה. ההיסטוריה הוכיחה זאת פעם אחר פעם ואין טעם להתעכב על הברור והמובן מאליו.

אז נכון, לו היה מדובר בבן שלי, סביר להניח שהייתי פחות נחמד ופוטוגני מנועם ואביבה שליט. אשר על כן, אין אני שופט אותם בצערם ובכאבם. ככלות הכל הם הוריו והם עושים את המצופה מהם, להפוך עולמות למען שחרור בנם מהשבי.

אולם בעצם המעשה המחוצף הזה מצד אותם ´ידוענים´, נחצו פה כמה וכמה קווים אדומים. א. הקו הדמגוגי-המיצג המעוות משקף תמונה מעוותת, כאילו קומץ מצומצם של אנשים בלבד מהאוכלוסייה הישראלית חפץ בשחרורו המהיר של גלעד שליט. אותם אלה שאתם רואים על המסך ותו לא. ממש כמו אותם ארגוני שמאל החפצים בשלום ואילו כל השאר נהנה לשלוח את ילדיהם אלי קרב וארונות קבורה.

ב. הקו האידיאולוגי - להוציא את העיתונאי חנוך דאום (האאוט סיידר בכל ההמולה התקשורתית הזאת סביב גלעד שליט - חרף הקמפיין האישי שהוא מוביל למענו בטוריו הפובליצסטיים בעיתון ´ידיעות אחרונות´), אפשר בהחלט להשליך את כל הנוטלים חלק בפרויקט הצינוק הזה, כנציגיה הנאמנים של השמאל הישראלי, חלקם אף שמאל רדיקלי והלאה.

מצערת מאין כמותה העובדה שמשפחת שליט מאבדת את הקונצנזוס סביב שחרורו של בנם גלעד. זו לא הדרך שתשיב אותו למצפה הילה. ויודעים זאת היטב גם אותם אלה שהתייצבו אל מול המצלמות ביממה האחרונה. דרדור השיח והמחאה (במידה ואכן כלו כל הקיצין) לפסים ההזויים האלה, בהם זמרים ושחקנים וכדו´, שחלקם לא שירת כלל בצה"ל (ולא בגלל סיבות רפואיות-אלא בגלל פציפיזם שמאלני טהור) באים ומטילים את צרכיהם בפניו של ראש הממשלה בפומבי, שלו אחריות סקטוריאלית לשבעה וחצי מליון אזרחים נוספים החיים כאן מלבד גלעד שליט, מוציאים את העוקץ והחשק להצטרף למחאה.

מבלי להמעיט מחשיבות העניין חלילה, ברור לכל מי ששכל אנושי בראשו, כי תג המחיר אותו דורש החמאס הוא גבוה, מקומם ומגוחך. רק מה, במקום להפנות את הלחץ כלפי העולם - ארגוני זכויות האדם, הצלב האדום, האו"ם ושאר ארגונים בעלי השפעה כזו או אחרת, מתייצבים אותם חצופים נגד ראש-הממשלה נתניהו, כאילו גלעד מוחזק במרתף היינות שלו בקיסריה.

כמה מהם אף הגדילו לעשות ופנו בזלזול מקומם בסגנון חופשי לראש-הממשלה. והנה מספר דוגמאות שכל מילה נוספת לגביהן מיותרת. "ביבי, תחזיר את הילד הביתה ועל הדרך תעשה שלום", אמר/קבע שחקן הקולנוע משה איבגי וקינח את שהותו בצינוק בשאלה: "אתה (ביבי) בכלל יודע מה זה לבוא מאהבה? תבוא לגלעד מאהבה, תשמח כאן את האנשים".

השחקנית אורנה בנאי ייבבה בבכי מספר פעמים כשהיא מצהירה: "הבן שלי פוחד ללכת לצבא. הוא לא רוצה ללכת לצבא" (נדמה שהיא כבר מכינה את הקרקע להשתמטות שלו משירות חובה).

כרמי גילון ראש השב"כ לשעבר הטיח מונולוג לוחמני וצווי אישום מהרגע הראשון לשהותו במקום, כשהוא מגלגל את האחריות לפתחם של ראש הממשלה והרמטכ"ל ועוד ועוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אף-אחד מהם לא נקב בשם המפורש "החמאס". לא באכזריותם הבלתי נסבלת, לא בהפרתם הבוטה של כל זכויות האדם והאסיר הבינלאומיות.

ועוד לא אמרנו מילה על אמריקה הנאורה שלא מנהלת כלל מו"מ עם ארגוני טרור. אבל היי, ככה זה כשאתה מוביל אג´נדה שמאלנית פופוליסטית בישראל של שנת 2011.

בעידן בו מלחמות על הכיס והקוטג´ מתנהלות מעל דפי האינטרנט, או לחלופין כשממשלות נופלות על חרביהן דרך מחאה ברשת החברתית, הכל כנראה מותר לך, במידה כמובן ואתה נמצא בצד הנכון של המפה הפוליטית.

חבר שצפה בזוועה סימס לי: "כמה קל לרכב על גבם של הלחוצים לקיר. שעה בצינוק?! גיבורים על מצלמות? נראה אותם שישכבו שעתיים בקבר בבית-העלמין חולון ויאכלו חול, במקום אותם קורבנות העבר והעתיד כתוצאה משחרור אלף וחמש מאות מחבלים".