קניית דירה / הבית החרדי / כלכלה

ליצמן וכ"ץ סיכמו על המתווה לבעיית הדיור

ליצמן וכ"ץ סיכמו על המתווה לבעיית הדיור

כ' בכסלו תשפא | 06.12.20

שר האוצר ושר הבינוי והשיכון סיכמו על מתווה ל"דיור במחיר מופחת", הסכמתם תאפשר התחלת שיווקים בשיטה החדשה, כפי שאישרה מועצת מקרקעי ישראל בחודש ספטמבר (בארץ)

שכונה חרדית בתוך עיר הטרוגנית מוסיפה מאד למרקם החיים בעיר ומועילה למכלול התושביםהפתרון למצוקת הדיור: שכונות חרדיות בערים ותיקותכיכר בשיתוף אחוזת ארץ
בעוד הממשלה עסוקה בבניית תכניות על הנייר, ישנם בשטח יזמים שכבר בונים קהילה איכותית חדשה, במרכז הארץ. איפה? מתי? ואיך מצטרפים? בכתבה שלפניכם (מצוקת הדיור, מקודם)
הגשם עוזב – אך ליקוי הבנייה נשאריםהגשם עוזב – אך ליקוי הבנייה נשאריםעו"ד דוד רבי
הגשמים האחרונים של החורף עוזבים וחולפים, אך דווקא בזמן הזה עשויים ישראלים רבים למצוא עצמם מתמודדים עם ההשלכות של החורף האחרון, ובמיוחד עם ליקויי הבנייה והרטיבויות בדירות שרכשו ממיטב כספם. על ליקויי בנייה בדירות חדשות ועל דרכי ההתמודדות עם קבלנים שמתחמקים מקבלת אחריות (דירה)
לראשונה: מכרז מחיר למשתכן בבני ברקלראשונה: מכרז מחיר למשתכן בבני ברקכיכר השבת2
רשות מקרקעי ישראל הכריזה על מכרז לבניית 1180 דירות במחיר דירה למשתכן בבני ברק. זו הפעם הראשונה בה נבנה פרויקט מחיר למשתכן המתאים לציבור החרדי במרכז (כלכלה)
כיצד לא נפסיד כסף במסע לעבר הדירה?כיצד לא נפסיד כסף במסע לעבר הדירה?כיכר השבת
הזוכים במחיר למשתכן, אשר חיכו זמן רב לרגע המיוחל בו יקבלו את המפתחות לדירה, מגלים כי רב המרחק בין מה שהוצג להם לבין המציאות. כיצד צולחים את הדרך (כלכלה)
בנייה במעלה אדומים, אילוסטרציהמחירי הדיור בישראל - גבוהים ברמה בינלאומיתדניאל הרץ2
דוח ה-OECD לשנת 2018 מציג כלכלה יציבה וחזקה בישראל לצד בעיה חמורה בתחום הדיור שם ממשיכים המחירים לטפס כשהם הופכים לבעיה משמעותית במיוחד (כלכלה, חדושת)
מחיר למשתכן: רייסדור מכרה 109 דירות ב-3 ימיםמחיר למשתכן: רייסדור מכרה 109 דירות ב-3 ימיםkikar.co.il בשיתוף רייסדור2
הפרויקט בשכונת סיגליות בבאר שבע הכולל 360 יח"ד רשם קצב מכירות נאה בהגרלה הראשונה * מנכ"ל רייסדור יקי רייסנר: "ערוכים לסבב מכירות של 100 יח"ד נוספות בחודש הבא"
חרישמחיר למשתכן? הערים בהן הרוכשים יפסידודניאל הרץ4
תכנית מחיר למשתכן של כחלון הייתה אמורה להוזיל את מחירי הדיור ולהיות משתלמת עבור הרוכשים, האם אכן זה כך? מסתבר שבחלק גדול מהמקומות הרוכשים רק יפסידו (כלכלה)
אלעד עליה של 2.7 במחירי הדיורמחירי הדירות בערים החרדיות עלו רק במעטכיכר השבת1
מחירי הדיור ממשיכים להאמיר אך נראה כי עליות המחירים הגדולות נעצרו במעט. באילו ערים עלו המחירים בצורה המשמעותית ביותר והיכן אפילו ירד המחיר במעט (קניית דירה)
שר הביטחון אישר: העיר אלעד תוכפל בקרובשר הביטחון אישר: העיר אלעד תוכפל בקרובדניאל הרץ5
שר הביטחון אביגדור ליברמן אישר את וויתור הצבא על שטחי אש ליד העיר אלעד, שטחים שנאסרו לבנייה עד עתה וכעת יבנו שם 12 אלף יח"ד שיכפילו את מספר התושבים (כלכלה)
ההגרלה הגדולה על 15,000 יחידות דיורההגרלה הגדולה על 15,000 יחידות דיורכיכר השבת3
שר האוצר משה כחלון הודיע כי 15,000 יחידות דיור יוגרלו בו זמנית במחיר למשתכן ב-24 יישובים ברחבי הארץ. כל זכאי לדירה יוכל להירשם להגרלות בשלוש ערים שונות (כלכלה)
עו"ד נלי בן דרורהאם נמצא הפתרון למצוקת הדיור? / דעהנלי בן דרור3
מצוקת הדיור בציבור החרדי גדולה יותר אף מזו של הציבור הכללי הן בשל הצרכים הרבים והן בשל היכולת הכלכלית. הפתרון החדש שמציע שר השיכון יכול לסייע בפתרון (דעות)
אילוסטרציההכישלון בפתרון 'משבר הדיור' של כחלוןדניאל הרץ5
87 אלף איש נרשמו לתכנית 'מחיר למשתכן' של כחלון, בפועל רק כ-11 אלף זכו ויכולים לרכוש דירה בתכנית. גם כאן צפויה להם הפתעה שכן - רק כ-3500 קיבלו אישור בניה (נדל"ן)
בנק ישראל מזהיר מפני ירידת מחירי הדירותבנק ישראל מזהיר מפני ירידת מחירי הדירותדניאל הרץ
בבנק ישראל מעוניינים לשמור על רמת המחירים הגבוהה של הדירות וזאת במטרה למנוע זעזועים בשוק הפיננסי על חשבון שמירה על יוקר הדיור המאמיר ב-120% תוך עשור (כלכלה)
דו"ח שמאי המקרקעין: מחירי הדירות עוליםדו"ח שמאי המקרקעין: מחירי הדירות עוליםדניאל הרץ1
מחירי הדירות ממשיכים לעלות למרות כל הבטחות הממשלה והבנייה עליהם הם מספרים לכולנו. לשכת שמאי המקרקעין חושפת את המידע שהממשלה מעדיפה שלא תדעו (כלכלה)
אילוסטרציהאוהד דנוס מזהיר: מחירי הדירות לא ירדודניאל הרץ
אוהד דנוס, יו"ר הלשכה אמר בנאומו כי לדעתו לא עומדת להיות ירידת מחירים בשנתיים הקרובות והזהיר כי חוק מיסוי הדירה השלישית יביא דווקא לעליית מחירי השכירות (כלכלה)
אילוסטרציהדו"ח הלמ"ס: שפל בקניית דירות חדשותדניאל הרץ
על פי הדוח שהתפרסם היום (א') בתשעת החודשים האחרונים יש ירידה של 8.3% אל מול התקופה המקבילה אשתקד במספר הדירות החדשות שנקנו מתחילת השנה (כלכלה)
לוגו העמותה, על רקע מפת העיר חרישהחילונים טוענים ל'קרטל' בחרישניצן ארליך7
עמותת 'חריש הירוקה' מורידה את הכפפות ולא מתכוונת להפסיד בכבוד, עו"ד המייצג את התנועה טוען ל'קרטל' בין העמותות החרדיות שהגישו בקשה למכרז. "עבירה חמורה ביותר"
עקיבא וייספלדכך תסייעו לפתרון מצוקת הדיורעקיבא וייספלד
עקיבא וייספלד מנכ"ל משקלתא במכתב מיוחד למפקח על הבנקים: חשוב למצוא פתרון שהבנקים יוכלו להעמיד הלוואות באחוזי מימון גבוהים, ולהקל על הבנקים". המכתב המלא