אאא

שוב מאחורי סורג ובריח: נשיא המדינה לשעבר משה קצב שב הבוקר (שלישי) לאגף הדתי בכלא מעשיהו לאחר חופשה ראשונה בבית, שנמשכה 24 שעות בלבד.

אתמול בבוקר שוחרר קצב לחופשה ראשונה, במהלכה שהה בביתו בקרית מלאכי. הבוקר הוא התפלל את תפילת שחרית במנין שנערך בביתו ויצא חזרה לכלא מעשיהו להמשך ריצוי עונשו, שבע שנות מאסר בפועל.

קצב סירב להגיע לבית הכנסת בשכונתו בשל עשרות הצלמים ואנשי התקשורת שהמתינו לו במקום ולכן נערך בביתו מנין מיוחד של תפילה וסליחות, ערב יום כיפור.

קצב חזר למעשיהו כשהוא מלווה באחיו ליאור קצב ובבנו.

במהלך חופשתו הקצרה, זכה קצב לביקור-חיזוק מרבני קרית מלאכי הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי והרב חיים פינטו. כמו כן גם חיים שטיינר, סגן ראש עיריית קרית-מלאכי, הגיע אתמול לביתו של הנשיא לשעבר לברכו ולחזקו.

שטיינר סיפר לאתר חב"ד 'שטורעם' כי "הרב ירוסלבסקי ורעייתו הרבנית הגיעו לבית הנשיא לשעבר אתמול אחר צהריים. הנשיא לשעבר נראה בסדר גמור. הוא כועס על בתי המשפט וטוען כי כל ילד שהיה קורא את ההוכחות שיש בידיו היה מסכים שיש לשחרר אותו".

"אנחנו ידידים כבר זמן רב", הוסיף שטיינר. "ברכתי אותו שיהיה לו גמר חתימה טובה. הוא מאוד שמח שבאתי. הוא חיבק אותי, זה נתן לו הרגשה טובה שאנשים שהיו שם אתו קודם לא שכחו אותו".