אאא

לקראת ריצוי שבע שנות המאסר שנגזרו עליו, נפגש אתמול (שלישי) נשיא המדינה לשעבר משה קצב עם נציגי שירות בתי הסוהר במטה מחוז מרכז סמוך לכלא איילון, ועודכן כי יכנס לכלא מעשיהו ברמלה, שם ירצה את עונשו.

הנשיא שלעבר משה קצב עודכן בנוסף כי הוא צפוי לשהות באותו תא יחד עם השר לשעבר הרב שלמה בניזרי. הבוקר פורסם ב'גלי צה"ל' כי 'משפחתו של בניזרי מביעים אי נוחות מהידיעה על כניסתו של קצב לתאו'.

אך בשיחה עם "כיכר השבת" מכחיש בנו נתנאל בניזרי את הידיעה ב'גלי צה"ל' ואומר: "אבא יקבל אותו וישמש לו כחונך, ויעזור לו בכל מה שיצטרך, אבא וקצב חברים טובים עוד מהתקופה של הפוליטיקה וככה זה נשאר עד היום".

לדבריו, "אנחנו גם תומכים בנשיא לשעבר ובבני משפחתו, רק אנחנו יודעים מה עובר עליהם כעת. אנחנו סבלנו את הסבל הקשה הזה ועכשיו אנחנו מחזקים את ידם, וכך גם אבא יחזק את קצב ויעזור לו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך יצוין כי קצב ישהה במחיצתו של בניזרי רק במשך כחצי שנה, וזאת כפי שנחשף ב'כיכר השבת', כי שלמה בניזרי היה צפוי להשתחרר מבית-הכלא כבר בחודש אדר הקרוב אך בעקבות עסקת שליט הוא צפוי להישאר מאחורי סורג ובריח עד חודש אייר. 

קצין השירות בבתי הסוהר היה צפוי להפחית מעונשו של בניזרי שלושה חודשים, ובחג הפורים הוא היה צפוי לעשות את החג עם בני משפחתו, אך בעקבות עסקת שליט שבה שוחררו יותר מאלף אסירים, השחרור המוקדם בוטל.

הסיבה לכך הוא הנוהל הקיים, לפיו כלואים בכל רגע נתון יותר מ-10,000 אסירים בבתי הכלא בישראל. השחרור ההמוני בעסקת שליט מנע, ברגע האחרון, את שחרורו של בניזרי בשל כמות המשוחררים הגבוהה.