אאא

קרן קימת לישראל, בשיתוף עם שגרירות ארה"ב, קיימה היום, יום רביעי, 11.09.13, טקס לזיכרם של נספי מתקפת הטרור, בה קיפחו את חייהם 2,974 בני אדם בהם 5 ישראלים.

הטקס נערך באנדרטת הזיכרון לחללי אסון ה-11 בספטמבר שהוקמה ע"י קק"ל וJNF ארה"ב, בעמק הארזים שבלב פארק ירושלים. האנדרטה, היא הגדולה בעולם, מחוץ לניו-יורק, והיחידה בה חקוקים כל שמות הנספים בפיגוע, ובמרכזה פסל ברונזה בו משולבים שרידי מתכת מהבניינים שקרסו.

הטקס יתקיים, ברחבת אנדרטת התאומים בעמק הארזים. בנוכחות שגריר ארה"ב מר דניאל שפירו, נציג הממשלה השר יובל שטייניץ, יו"ר קק"ל מר אפי שטנצלר, נציג המשפחות השכולות מר דב שפי, אישי ציבור, שגרירים ודיפלומטים.

לדברי שגריר ארה"ב בישראל דניאל שפירו: "באנדרטה יפה זו אנו זוכרים יחד עם המשפחות שאיבדו את קרוביהם ואנו מזכירים לכולם, בכל מקום, שאנו ביחד אמריקאים וישראלים".

לדברי אפי שטנצלר יו"ר קק"ל: "ה-11 בספטמבר, זה תאריך שנצרב לעד בתולדות ימי עולם, האנדרטה שהקמנו לזכר קורבנות הפיגוע, מבטאת את הקשר החזק בין ארה"ב לישראל. ארצות הברית של אמריקה היא מנהיגת העולם החופשי.

אני מבקש להביע את הערכתי לאומה הגדולה הזו, שמוכנה להתייצב בנחישות כנגד רודנים אכזרים, המוכנים לבצע פשעי מלחמה גם כנגד בני עמם. הערכתי זו גוברת לאור הרגישות ושיקול הדעת שארצות הברית מפעילה, גם כאשר ברור שמולה מתייצב אויב חסר מצפון. הצבנו את האנדרטה הזו כאן, בעמק הארזים, כאזהרה, אך גם כביטוי לתקווה. האנדרטה תצטרף ליערות, לטרסות עתיקות, למעיינות ולבוסתנים המשקפים את אופייה של עיר הנצח ירושלים והעם היהודי"