אאא

יום הבחירות: אחרי שהבינו כי אין בידם מספיק השפעה וכי בחירתו של הרב חיים אמסלם לרבה של ירושלים חסרת סיכוי, החליטו בסיעת 'התעוררות' הירושלמית להסיר את תמיכתם מאמסלם ולהעבירה למועמד הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר.

"בימים האחרונים פעלנו ועשינו מאמצים גדולים מאוד להביא לבחירתו של הרב אמסלם, המועמד המתאים ביותר לתפקיד הרב הראשי הספרדי בירושלים, איש של יהדות מתונה, המוכן להתמודדות עם אתגרי השחיתות בממסד הרבני, ומוכן להסתכלות רחבה ולא מיגזרית", אומרים במפלגה.

בתנועה האשימו את שאר הסיעות הדתיות והחילונית במועצה שסירבו לשתף עימם פעולה. "לצערנו, השותפים במחנה הציוני שהיו אמורים להצטרף לתמיכה כזו, בחרו שלא לתמוך ברב אמסלם, בעינינו מטעמים לא ערכיים. במקום לייצג את הציבור שלהם נאמנה, בחרו אותם גורמים פלורליסטיים בשיח תבוסתני שמנע מהלך חשוב לפנים טובות יותר לירושלים".

"אנחנו אנשים חולמים, אנשים עם אמת ערכית, אבל גם מחוברים לקרקע ולמציאות", הם מעידים על עצמם. "לאור היעדר השותפות, אנחנו נאלצים לבחור בחירה אסטרטגית, כדי למנוע את הסכנה של בחירת הרב אליהו, מועמד שעלול לסכן את היציבות בירושלים ואת החיים המשותפים בעיר".

לאור זאת הם אומרים" "אנחנו נבחר ברב עמאר, נמשיך לפעול ולחולל שינויים עם או בלי הממסד הרבני, נמשיך לפעול בניקיון כפיים ובאומץ, ונקווה שהכוח הערכי יגדל, כדי שבפעם הבאה ירושלים באמת תבחר את מי שראוי ונכון להיבחר".

בשיחה עם "כיכר השבת", יו"ר הסיעה, עופר ברקוביץ, הוסיף להסביר את פשר המהלך: "היה סיכוי מלכתחילה ועבדנו על כך בימים האחרונים והגענו למספר דו ספרתי של אנשים שאמרו כי יתמכו ברב אמסלם אך לצערנו החברים במחנה הציוני בחרו בחירות פוליטיות ולא ערכיות ולא הצלחנו לשנות את הבחירות הללו ומתוך אחריות למרקם החיים המשותף וליציבות ולרגישות בעיר החלטנו להעביר את התמיכה לרב עמאר".