אאא

הקרב על קולות החרדים: ביום שישי האחרון, נפגש משה ליאון המועמד לראשות העיר ירושלים עם אחד מגדולי המקובלים הרב דוד בצרי, לאחר תפילת שחרית ב"ישיבת השלום" בראשה עומד הרב.

בפגישה דנו השניים בעניינים רוחניים והלכתיים כמו קריאה בתורה ועוד, בסיום, בירך הרב דוד בצרי את משה ליאון ואמר: "ידוע כי השכינה שוררת רק בכותל, אבל מי ייתן שבזכותך השכינה תשרה בכל ירושלים". הרב הוסיף ובירך את ליאון כי יצליח בכל מעשי ידיו.

האם הפגישה הזו יכולה ללמד על תמיכה במועמד חובש הכיפה? על השאלה הזו ניטש ויכוח בין שני הצדדים.

לפי גורם במטה ליאון, אין כל צל של ספק שהרב הביע בו תמיכה נחרצת. "הוא תומך בו שחור על גבי לבן, הרב נימק זאת בכך שהוא עושה טוב לירושלים", הוא טוען.

אלא שהרב יצחק בצרי, בנו של הרב, מכחיש זאת בשיחה עם "כיכר השבת" ואומר כי "הרב לא הביע בו תמיכה".

הרב בצרי מסביר כי לאורך כל השנים אביו לא השתמש בזכות ההצבעה שלו הן בבחירות הארציות והן באלו המוניציפליות. "אנחנו לא משתתפים בבחירות, מעולם לא הצבענו בבחירות, כך נהגנו וכך בעזרת השם נמשיך לנהוג", הוא מבהיר.

"הכל החל מהרב מוצאפי סבו של אבי הרב דוד בצרי, הוא נזהר שלא לבחור ולכן גם אבא לא בוחר יחד עם תלמידיו ובני משפחתו. אבא היה תלמידו של הרב ציון אבא שאול שצידד בעמדה שלא להצביע בבחירות", מספר הרב בצרי.

הרב יצחק בצרי מסביר כי אביו מקבל כל יהודי לקבלת ברכות ללא כל קשר לזהותו ולכן הרב קיבל גם המועמד לראשות העיר: "צריך לקבל כל יהודי שמבקש ברכה מהרב, הוא הגיע והרב בירכו שיהיה לו בהצלחה אבל זה לא הבעת תמיכה, הרב לא בוחר ולכן הוא לא מתערב בבחירות".