אאא

חרדי תושב קרית גת בשנות ה-40 לחייו, נעצר לפני כחודש באשמת פגיעה בילדים, סמוך לשכונת חב"ד בעיר. בית
המשפט המחוזי בבאר שבע דן בשבוע שעבר בבקשת המשפחה לשחררו למעצר בית "אברכים שמכירים אותו מוכנים להירתם למלאכה הזו" אמרו בני המשפחה, אולם השופט החליט להשאירו במעצר עד תום ההליכים נגדו.

על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט, נגד ד.ח. מקרית גת רשומים שבעה אישומים שעניינם עבירות נגד קטינים בעיר.

המקרה הראשון אירע לפני כשנתיים: הנאשם הבחין בקטין בבריכת שחיה וניסה לפגוע בו אולם הקטין הצליח לברוח.

אלא, שעל פי כתב האישום, מרגע זה ועד למעצרו, נהג  לבלוש אחריו, הציע לו לעלות לרכבו ולנסות לשדל אותו לתת לו את מספר הטלפון שלו.

במקרים אחרים שמתוארים בכתב האישום, ניסה ד.ח. לפגוע בילדים, עקב אחריהם עד לביתם ואף ניסה להיכנס לביתו של אחד מהם, שעה שהיה שם לבדו. לנאשם גם עבירה פלילית אחת במשטרה, בעקבות תגרה בה היה מעורב בעבר.

עו"ד מאיר לחן שייצג את הנאשם בתיק טען כי יש לשחררו לביתו בעקבות שמירה צמודה שתוצמד לו על ידי המשפחה "מדובר במספר רב של אנשים המוכנים ליטול על עצמם את הפיקוח על המשיב, לרבות איזוק אלקטרוני" טען בבית משפט "אמו תוכל להיעזר בחברים או באברכים נוספים הנמצאים באולם" ציין.

עו"ד לחן לא הרפה והוסיף כי יש להתחשב בנאשם היות והוא בן למגזר החרדי "אשר דרישותיו בתחום שמירת הכשרות ומצוות אחרות גבוהות במיוחד".

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, אלון אינפלד, דחה את בקשות המשפחה וסנגורו של הנאשם: "יש ראיות טובות לכאורה למעשים המיוחסים למשיב בכתב האישום. איני סבור שניתן לקבל חלופת מעצר במקרה כזה, בוודאי שלא במסגרת משפחתית".

השופט אינפלד קבע כאמור כי הנאשם יישאר במעצר עד תום ההליכים.