אאא

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני נפגש אתמול (שני) עם ראש-הממשלה בנימין נתניהו. הפגישה נקבעה אמנם כבר לפני תקופה, אך בשל הסערה בימים האחרונים וההחרפה ביחסי דתיים-חילונים, היא עסקה בעיקר בנושא "הדרת נשים" וההסתה בכלי התקשורת כנגד המגזר החרדי.

ל'כיכר השבת' נודע כי בימים האחרונים הצטבר זעם רב בלשכתו של גפני על ראש-הממשלה נתניהו ומפלגת הליכוד שהצטרפו לגל ההסתה חסר התקדים התוקף את הציבור הדתי והחרדי.

"לא ייתכן שבמקום להעניק לנו גיבוי ולהנמיך את הלהבות, ראש-הממשלה, יחד עם שרים בכירים, בוחרים להצטרף למקהלה התקשורתית כנגד המגזר החרדי", אומרים מקורבי גפני, ומוסיפים איום: "על נתניהו לזכור כי במוקדם או במאוחר יתקיימו בחירות בישראל ולמרות שכרגע קיים שיתוף פעולה טבעי עם מפלגות הימין והליכוד בראשם, בעיקר בשל העובדה שמדובר באנשים הקרובים לרוח מסורת ישראל, כלל אין זה בטוח שהברית בין הצדדים תימשך לנצח".

עוד הם אומרים: "על נתניהו לדעת כי מזה שלוש שנים הציבור החרדי 'נרדף' רק בשל העובדה שתומך בממשלת ימין ובמקום להבין זאת הוא בוחר להשתלח בנו ולהפנות לנו עורף, הוא צריך להבין כי התקשורת ומפלגות האופוזיציה תוקפות אמנם את הציבור החרדי, אך בעצמם מתכוונות אליו, ובמקום לשתוק, הוא מצטרף לגל העכור הזה".

יצויין כי ח"כ גפני אמר בימים האחרונים כי "כשהמצב הכלכלי והבטחוני רגוע, מכים בחרדים, כיום המשק לא בקריסה והמצב הכלכלי סביר, בנוסף אין בעיות בטחוניות שתופסות את סדר היום ולכן בכדי לפגוע בקואליציה פוגעים בציבור החרדי שהוא 'הבטן הרכה' ונוח לפגיעה".