אאא

המשבר נמשך: בסוף השבוע האחרון, ביום חמישי, התקיימה פגישה מרתונית נוספת בין צוותי המשא ומתן של 'אגודת ישראל' ו'דגל התורה' בעניין הרכב רשימת 'יהדות התורה' למועצת העיר ירושלים, אולם גם בסיומה לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמות והמשבר בין הצדדים עדיין בעיצומו.

ב'דגל התורה' העלו שוב את הדרישה כי בשל השינוי הדמוגרפי שחל בירושלים בשנים האחרונות והעובדה כי לטענתם נוצר רוב ברור לציבור הליטאי בעיר הרי שיש גם לשנות את "החלוקה הפנימית" לפחות ל-60:40 לטובת 'דגל'.

בנוסף דורשים ב'דגל התורה' את קבלת התפקיד הבכיר (תיק תכנון ובנייה) כמו גם את המקום הבא ברשימה.

מנגד, ב'אגודת ישראל' הבהירו כי הם אינם מתכוונים לוותר על התפקיד ולטענתם באם סיעת 'יהדות התורה' תקבל שלושה סגני ראש עיר הרי ששניים מהם מגיעים לתנועה החסידית.

ב'אגודת ישראל' הבהירו כי אם משנים את ההסכמים הפנימיים הרי שיש לכך השלכות נוספות במקומות אחרים בארץ וזאת בנוסף לטענה כי באם ירוצו בשתי רשימות נפרדות הרי שחלק גדול מהציבור הליטאי יעדיף להצביע דווקא ל'אגודת ישראל'.

כך או אחרת, ביממה הקרובה צפויים הצדדים להיפגש שוב ולנסות להגיע להבנות בחילוקי הדעות ביניהם  על מנת שמחר יוכלו להציג את הרשימה המשותפת.

במקביל, ב'דגל התורה' פעלו בימים האחרונים כמה מנציגי התנועה בבתיהם של גדולי ישראל על מנת שלא ייערכו שינויים משמעותיים בהרכב הרשימה ועל פי המסתמן כעת צפויים אכן הנציגים של התנועה הליטאית להישאר במקומם אלא שבמקומות החדשים ישובצו הנציגים החדשים כשבין השמות שהוזכרו עלו שמותיהם של העסקנים שבתי מרקוביץ ואליעזר ראוכברגר.

גורם ב'דגל התורה' אומר ל"כיכר השבת" כי "על אגודת ישראל להבין שהמצב בירושלים השתנה. כמו שבערים אחרות בהן יש להם רוב, אנחנו מכירים בכך ומכבדים את זה, כך גם צריך להיות בירושלים".

לדבריו," המציאות היא שמהנתונים עולה כי שני שליש מהציבור הינו ליטאי ורק שלישי חסידי אולם בתנועה הליטאית לא יתעקשו על כל דבר קטן. העניין הוא שעליהם להבין כי ברמת העיקרון אנחנו הרוב וכשמחלקים תפקידים לצאת מתוך נקודת ההנחה הזאת, זה הכל".