אאא

שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית, בה נהרגו חמישה בני-אדם, בהם שלושה ילדים, הנהג הדורס משחזר: "ראיתי את הילדים מתים באוטו והתחלתי לבכות. 26 שנים אני נוהג ולא דרסתי אפילו חתול - ופתאום קרה דבר נורא כזה".

נהג האטובוס, בן 59 מג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים, סיפר שנסע לכיוון ההילולה במירון כשהאוטובוס מלא בנוסעים. "נהגתי במהירות של 80 קמ"ש כשהבחנתי ברכב יוצא לעקיפה ממולי. הרכב החל לחזור לנתיב הימני וחשבתי שיספיק לחזור. לא היה לי לאן לברוח ואז הרגשתי מכה חזקה כשהרכב פגע בחלקו הקדמי של האוטובוס", שחזר בקול רועד.

"ירדתי מהאוטובוס, לא ידעתי מה קורה איתי. ניגשתי לרכב המרוסק, ראיתי שם גופות של ילדים והתחלתי לבכות. דבר כזה לא ראיתי בחיים שלי. אני נוהג 26 שנים. הייתי בן אדם חזק ועכשיו אני מרגיש חלש מאוד, אני לא יודע מה יהיה". הנהג טופל בבית החולים העמק וישוחרר בשעות הערב לביתו.

המשטרה, שהגיעה למקום בכוחות מתוגברים, ממשיכה לחקור את נסיבות התאונה. ככל שעובר הזמן, מתגלים פרטים נוספים שהובילו לתאונה המחרידה. החשד המרכזי אותו בודקת המשטרה הוא שהנהג, היחיד מיושבי הרכב ששרד את התאונה הקשה, נרדם על ההגה. ההרוגים הם 2 מבוגרים ו-3 ילדים בני 5-10, משלוש משפחות שונות.

ההרוג החמישי נפצע בתחילה פצעים אנושים, אך נפטר מפצעיו בבית-החולים. ממצאי החקירה מעלים כי רק הבוקר קיבל נהג ה"מאזדה" דוח על דיבור בטלפון סלולרי - תוך כדי נהיגה. במכונית נסעו שישה אנשים, למרות העובדה שמדובר במכונית פרטית שיכולה להכיל רק חמישה. לא ברור מי מהנוסעים היה חגור בחגורת בטיחות.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המכונית הפרטית נסעה מצפון לדרום, וסטתה לנתיב הנגדי, שם היא התנגשה חזיתית באוטובוס שנסע מדרום לצפון. באוטובוס, שהיה עמוס בנוסעים, נפצע הנהג בלבד קל.