אאא

הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, הנחה את קציני המטכ"ל לקראת הכניסה הקרקעית של צה"ל לרצועת עזה. בהערכת מצב שהתקיימה בבור בקריה אמר הרמטכ"ל כי "זו מתקפה משולבת - יבשתית ואווירית, בתיאום קרוב עם הפעלת כל העוצמה, הן בנתיבי ההתקדמות והן בנתיבים שאליהם אנחנו הולכים - תפיסת השליטה האמיתית על המרחב".

לדבריו, "בהמשך המאמץ האש בתוך רצועת עזה על כל המוקדים, בערנות מוגברת של מערכי הגנה. אנחנו עושים את כל מה שאפשר בעוצמה הנדרשת".

מוקדם יותר נמסר מצה"ל כי "כוחות יבשה גדולים של צה"ל החלו לפני זמן קצר בפעולה ממוקדת לסיכול תשתיות טרור ברצועת עזה. צה"ל החל במימושה של מדרגת פעולה נוספת במדרג הפעולות העולה של מבצע "צוק איתן" ובשלב זה של המבצע פועלים בשטח רצועת עזה כוחות חיל הרגלים, שריון, הנדסה, ארטילריה ומודיעין בשיתוף פעולה עם זרועות האוויר והים ובסיוע השב"כ וגורמי ביטחון אחרים, בהובלת פיקוד הדרום".

עוד נאמר בהודעה: "פעולת צה"ל יצאה לפועל בהמשך להחלטת הדרג המדיני ועל-פי התוכניות המבצעיות של צה"ל והיא תימשך בהתאם להערכת מצב רציפה שמקיים המטה הכללי של צה"ל. הכוחות הפועלים במבצע נמצאים ברמת מוכנות וכשירות גבוהה למשימתם לאחר תקופת אימונים מוגברת ותהליכי תכנון והיערכות יסודיים".

"שלב זה מתבצע בהמשך ליעדי המבצע שהושגו עד כה ועל מנת להביא להמשך פגיעה קשה בארגון הטרור חמא"ס ולמציאות ביטחונית טובה יותר. צה"ל ופיקוד העורף נקטו בפעולות המתחייבות בעורף בכל האזורים הרלוונטים ותושבי אזורים אלה נקראים להישמע להנחיות ההתגוננות כפי שיימסרו בכלי התקשורת".