אאא

ביום שאחרי מחאת האלפים בתל-אביב, אלון לי גרין, מראשי המחאה, קורא לציבור החרדי להפגין יחד עם כולם כתף אל כתף עד להפלת הממשלה.

בשיחה ל"כיכר השבת", אמר גרין: "המוני מפגינים, מכל העדות והמגזרים, יצאו אתמול כדי למחות על הפגיעה בכל שכבות הציבור. 

"אנחנו מרוצים מהעובדה שהגיעו למעלה מ-10,000 כדי לזעוק, אולם חשוב לנו לקרוא לציבורים שייפגעו מהגזירות - במיוחד המגזר החרדי - להצטרף למאבק בגזירות התקציביות ולצאת להפגין בשכונות החרדיות, יחד איתנו". 

גרין הדגיש: "לא מקובלים עלינו נסיונות "ההפרד ומשול" שמנסה הממשלה לבצע כשהיא אומרת לנו שאם רק נפגע בחרדים, נקצץ בקצבאות הילדים, ונפגע בהסדרים החברתיים המגנים על הציבור הזה - ייפתרו הבעיות החברתיות של כולנו כלל אזרחי המדינה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"מדובר בשקר גס. ברור שלציבור החרדי, כמו גם לציבור הערבי, לציבור הקשישים ולמשפחות הצעירות -  לכולם יש האינטרס כעת לפעול יחד ולהפיל את הממשלה הזאת". 

אתמול, לקראת ההפגנה, אמרה דפני ליף, מובילת המחאה החברתית בשנים האחרונות: "כולנו מרגישים את המציאות הכלכלית בכיס וכבר יצאנו לרחובות בדיוק בגלל זה לפני שנה וחצי".

לדבריה: "מפלגת יש עתיד ומפלגת הבית היהודי לא היו גורפות קולות ללא המחאה החברתית. זו האחריות שלנו לצאת לרחוב ולעשות כל מה שאנו יכולים על מנת שיפסיקו להיכנס לעומק הכיס שלנו ויתחילו לחייב מס חברות נורמלי, ולא מס מגוחך".