אאא

כחלק מביקורו בארצות הברית, נפגש הערב (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי הפדרציות היהודיות בניו יורק. נתניהו שב על המסר כי ארגון הטרור חמאס לא שונה כלל מארגון הטרור דאע"ש, כנגדו פועלת ארצות הברית.

"בכל פעם שאני מגיע לאו"ם, המטרה שלי היא להציג את האמת כפי שהיא. הנה תמונה שלא הצגתי אתמול באו"ם. זוהי הוצאה להורג העומדת להתרחש. אך זה לא דאע"ש, זהו חמאס" אמר נתניהו.

לדבריו, "במהלך הלחימה האחרונה בעזה, סמוך לתקופה בה דאע"ש ביצעו את המעשים המחרידים שלהם, חמאס הוציא להורג עשרות פלסטינים, רק על מנת להשליט פחד ולכפות על תושבי עזה להיכנע להם".

"נכון שיש כמה הבדלים בין חמאס לדאע"ש" אמר רה"מ, "למשל דאע"ש עורפים ראשים וחמאס יורה לאנשים בראש, אך עבור הקורבנות ומשפחותיהם, הזוועה היא אותה זוועה".

נתניהו הוסיף, "הנקודה שניסיתי להעביר אתמול ואני מעביר היום היא שאנו ניצבים בפני רשת עולמית של קבוצות ומשטרים אסלאמיסטים קיצוניים. אין להם חדר מלחמה משותף, יש להם חדרי מלחמה אחד נגד השני מכיוון שכולם שואפים לשלוט, ראשית באזור בו הם נמצאים ובהמשך בעולם כולו. אך כולם חולקים את האידאולוגיה הקיצונית, לכולם יש לא רק שאיפות בלתי ניתנות לכיבוש אלא גם דרכי פעולה פראיות וככל שיש להם את היכולת להגשים את השאיפות שלהם, כך הם יוציאו לפועל את התוקפנות הכבושה שלהם כנד הציוויליזציות המשותפות שלנו".

לדבריו, "זו הנקודה החשובה ביותר - כולנו תומכים במאמצים שמוביל הנשיא אובמה לבלום את דאע"ש ולהביס אותו. אן ספק שזה חייב להיעשות. אך להביס את דאע"ש ולהותיר את איראן כמדינת סף גרעינית יהיה, כפי שאמרתי אתמול ואומר שנית, לנצח בקרב אך להפסיד במלחמה. עלינו להביס את דאע"ש אך עלינו למנוע מאיראן להשיג את היכולת לייצר נשק גרעיני".

ראש הממשלה נתניהו ותמונת ההוצאה להורג בעזה (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)