אאא

מבצע צוק איתן - סיבוב שני: ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את צה"ל להגיב בעוצמה לירי הרקטות הבוקר לעבר ישובי הדרום. בעקבות מטחי הרקטות לעבר ישובי הדרום, ראש הממשלה ושר הביטחון משה בוגי יעלון הורו לצה"ל "להגיב בעוצמה להפרת האש של חמאס".

בעקבות הוראת ראש הממשלה ושר הביטחון, צה"ל החל לתקוף יעדי טרור ברצועה. מצה"ל נמסר: "בעקבות חידוש הירי תוקף צה"ל מטרות ברצועת עזה. צה"ל נערך לאפשרות זו ונחוש להמשיך ולשמור על ביטחון תושבי מדינת ישראל. כוחות צה"ל נשארו פרוסים באזור הגדר ובתוך הישובים בעוטף עזה במוכנות מלאה לפעולה, בהתאם להחלטות הדרג המדיני ועל פי התכניות".

בתוך כך, כ-25 רקטות ופצצות מרגמה נורו משעות הבוקר מעזה לעבר ישראל, בעיקר אל אזור עוטף עזה. שני בני אדם נפצעו מנפילת פצצת מרגמה במועצה האזורית שער הנגב. אחד מהם נפגע באורח בינוני ואחר נפצע באורח קל.

במקביל, גורמים מדיניים מסרו הבוקר כי המשלחת הישראלית לשיחות עם ארגון הטרור חמאס חזרה הבוקר מקהיר בעקבות הירי לעבר ישראל. 

מוקדם יותר נמסר מפיקוד העורף כי על התושבים לחזור לשגרת חירום: "בטווח של עד 40 קילומטרים מהרצועה נאסר על אין התכנסויות והתקהלויות של יותר מ-500 איש בשטח פתוח או סגור. בטווח של 80-40 קילומטרים מהרצועה נאסר על התקהלויות והתכנסויות של יותר מ-1,000 איש בשטח פתוח. כמו כן, הוצאה הנחיה לפתוח מקלטים ציבוריים באזורים". אלה".

כאמור, הבוקר חודש הירי מכיוון רצועת עזה לעבר ישראל, כאשר בדיוק בסיום הפסקת האש נורו רקטות לעבר אזור אשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה בהצלחה שתי רקטות. אין נפגעים או נזק.

בנוסף, מטחים בלתי פוסקים נורו גם לעבר יישובי עוטף עזה. בכל האירועים לא דווח על נפגעים או על נזק. בישראל עדיין לא הגיבו לחידוש הירי באופן רשמי, כאשר כעת נראה כי צה"ל מבליג על הירי.

מוקדם יותר, ארבע שעות לפני מועד הסיום הפסקת האש, נשמעה הלילה אזעקת "צבע אדום" במועצה האזורית אשכול. שתי פצצות מרגמה התפוצצו בשטחים פתוחים. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

עם זאת, ארגון הטרור חמאס הודיע כי לא שיגר את פצצות המרגמה. לדברי גורמים בארגון, "מדובר בטענות שקריות שנועדו לטרוף את הקלפים".