אאא

בשיאו של גל ההסתה נגד הציבור החרדי, מתייצב הערב ראש הממשלה, בנימין נתניהו ומתייחס במליאת הכנסת לארועים בבית שמש.

ראש הממשלה אמר בנאומו: "אני מבקש להתייחס למעשים הפסולים של קבוצת קיצונית בבית שמש: מדינת ישראל לא תקבל שיורקים על נשים ברחוב רק כי הלבוש שלהם לא מתאים למישהו.

"הורתי לפעול נגד כל מי שמתנכל לנשים".

בשלב הזה, ביקש ראש הממשלה להבהיר: "אני חושב שגם במקרה הזה שצריך להיזהר מלהכליל אוכלוסייה שלמה, כי הרוב המוחלט של הציבור החרדי משלב את קיום ההלכה עם שמירה מלאה על החוק.

"אני מברך על כך שרבנים חשובים ומנהיגים בולטים של הציבור החרדי, לרבות שותפיי כאן בכנסת ובממשלה גינו בתקפות תופעות פסולות אלה, ואני רוצה לומר שיש כאן מספר לא קטן של שרים וחברי כנסת חרדים בקואליציה מכל הסיעות שמיוצגות בממשלה שהם היו עצמם קורבן לתקיפה, תקיפה פיזית ואלימה, ולכן הניסיון לכרוך אותם ובכלל את הציבור החרדי במעשים של קבוצת שוליים אלימה פורעת חוק בלתי מרוסנת אינה הוגנת".

לדברי ראש הממשלה, "הזה הוא חסר אחריות, המנהגים שנמצאים כאן ואחרים שיצאו נגד הקבוצות האלה הם נוהגים באחריות, ואלה שאומרים שהקבוצות הללו משקפות 'חלקים נרחבים' בציבור, משחירים מדינה שלמה וציבורים שלמים ולכן במקום לעסוק בניגוח שעושה אי צדק למדינת ישראל - טוב היה לו היו מתלכדים על בסיס ההסכמה הלאומית העצומה שיש בעם למיגור התופעות הללו".

 אתמול, בהצהרה בלעדית שהעניק ל"כיכר השבת", אמר הנשיא שמעון פרס: "כנשיא המדינה אני קורא להימנע מהכללות והכתמה של ציבור שלם בישראל, הציבור החרדי ולמנוע הסתה כנגדו.".