אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהה בישיבה מיוחדת בקרייה בתל-אביב בזמן שנשמעה האזעקה שהפתיעה את כולנו. קול פיצוץ עז נשמע מכיוון הים ויחד עם אזרחי תל-אביב שנמלטו למרחב המוגן, נמלט גם ראש הממשלה שפונה לחדר מוגן בקרייה.

ראש הממשלה המשיך את הישיבה בתוך החדר המוגן והרגיע  את הסובבים אותו, ולאחר מספר דקות עבר חזרה לחדר הישיבות והמשיך לקבל עדכונים על הלחימה בדרום.

בתוך כך, ראש הממשלה הוציא בשעה האחרונה הודעה מיוחדת לפיה: "ביממה האחרונה חמאס סופג מאיתנו מכות קשות. נוסף לפגיעה המדויקת בהנהגתו הצבאית, צה"ל פגע בצורה משמעותית בטילי הפאג'ר שכוונו לתל אביב ולגוש דן, וגם צפונה מתל אביב. גם ברגעים אלה ממשיך צה"ל לתקוף בעוצמה את מוקדי השיגור בדרום והוא ערוך להרחבה משמעותית ביותר של הפעולה". 

נתניהו התייחס גם לשיחות שלו עם ראשי הרשויות בדרום, ולחוסן הלאומי לו הם נדרשים: "אני משוחח עם ראשי הרשויות בדרום, כושר העמידה שלהם ושל תושבי הדרום הוא מרכיב מרכזי בחוסן הלאומי שלנו, אני פונה אל תושבי הדרום ומבקש מכם דבר אחד מרכזי: הדבר החשוב ביותר הוא שתמשיכו להקפיד על מילוי ההוראות של פיקוד העורף, השמירה על ההוראות הללו מצילה חיים והיא מסייעת לנו להמשיך לפעול בעוצמה נגד הטרור מעזה".